browser warning text

Võru Linnagalerii

Jaga:

Võru Linnagalerii on SA Võru Kannel struktuuriüksus 2005. aasta oktoobrist. Tänaseks on Võru Linnagalerii maakonna ainus kõrgel tasemel galeriipind. Galeriis käib palju rahvast, kuna kultuurimaja on ainuõige koht näitusesaali pidamiseks väikses linnas, sealne kultuuripublik huvitub ka kunstist. Kogu galerii ajaloos on toimunud üle saja näituse. Galeriid külastavad üldhariduskoolide õpilased, kultuurimajas toimuvate ürituste külastajad, kohalikud kunstnikud, kunstihuvilised ning külalisi jõuab ka väljastpoolt Võru.

Teoseid on tutvustanud Võrumaa kunstnikud ja harrastajad, Eesti tuntumad ja vähem tunnustatud kunstnikud ning välismaa kunstnikud. Eksponeeritud on maali-, naha-, joonistus-, video-, foto- ja tekstiilikunsti, arvutigraafikat ja graafikat, installatsiooni, skulptuuri, raamatukujundust.

Võru Linnagalerii eesmärgiks on professionaalsel tasemel kunsti tutvustamine. Põhirõhk on Eesti kunstnikel ja nende uudisloomingul, tulevikuvisioonides loodame teha rohkem koostööd ka välismaa kunstnikega.

Galerii näituspindadena on kasutuses Võru Kultuurimaja Kannel I korruse fuajee, II korruse rõdufuajee ja II korrusel asuv väikse saali fuajee. Kultuurimaja kontsertide, teatri ja kino ajal on galeriiruumid alati avatud, välja arvatud kinniste ürituste ajal. Näituste külastamine on tasuta.