browser warning text

Alma Maari näitus "Riigimehed"

Nukumeister Alma Maar on jäädvustanud riigipäid, nagu presidendid Konstantin Päts ja Lennart Meri, ning peaministreid Edgar Savisaart, Mart Laari, Andrus Ansipit, Tiit Vähi, Andres Tarandit, Juhan Partsi, Mart Siimani ja Siim Kallast.

Kujud on loodud autoritehnikas, milles on ühendatud nii skulptuuri kui nukkude loomise võtted. Nukumaailmast eemalduvad miniatuursed kujud lihtsal põhjusel: need pole loodud katsumiseks ega elustavaks mänguks, mis avab tee fantaasia- või muinasjutumaailma. Need miniatuursed inimkujud seostuvad elu endaga. Mängumaailma paralleel siiski jääb ja kergesti võib vaataja kujutlusmaailma ilmuda sümboolne suur käsi, mis kõike omatahtsi korraldab. Seda mängumaailma inspireerib iga kujukese oma nägu ja rahva mälus olevad tegemised.

Alma Maar on öelnud, et "Riigimehed" on lugupidamisavaldus neile, kes panustavad igapäevaselt meie riigi toimimisse ja austusavaldus riigile, keda need inimesed esindavad.

Eesti juubeliaastal võiks kõige selle valguses meile soovida, et saaksime iseenda parimaks versiooniks, sest sellest oleks kasu riigile ja meie kõige lähedasematele inimestele.

Näitus avatakse 3. märtsil kell 13.00.

Väljapanek jääb vaatamiseks kuni 15. aprillini 2018.