browser warning text

American Beauty Car Show 2018

American Beauty Car Show on Baltimaade suurim ameerika autode üritus, kus toimuvad näitus, kokkutulek ja kiirendusvõistlus ning saab kuulata parimat live-muusikat.

Üritus toimub aastast 2001. American Beauty Car Show keskne toimumiskoht on Haapsalu lossihoov ja suurem osa vanalinnast.

Lossihoovis saab näha suurt hulka erinevaid näituseautosid, mis tulevad kohale Soomest, Rootsist, Norrast, Lätist, Leedust, Venemaalt ja muidugi ka Eestist. Väljaspool lossimüüre on kokkutuleku- ja telkimisala, kuhu kogunevad kõik ameerika päritolu kahe- ja neljarattalised sõiduvahendid, tähtis ei ole välimus ega mootorimaht.

Laval saab näha erinevaid artiste nii meilt kui mujalt. Läbi aegade on American Beauty Car Show'l üles astunud järgmised välisartistid: The Original Blues Brothers Band, Black Star Riders, The Reverend Peyton's Big Damn Band, Beth Hart, Imelda May, Mustasch, Dee Snider, Uriah Heep, Steve'n'Seagulls, Arch Enemy, Amaranthe jpt.

Tegemist on kogupereüritusega, kus tegemist-vaatamist on ka lastele: batuudid, näomaalingud, hobusõidud, lasteetendus, sõidud monster truck'iga jm.

Ürituse viimasel päeval toimub läbi linna Eesti autoderohkeim rongkäik. Traditsiooniliselt toimub viimasel päeval ka kiirendusvõistlus, kus osalevad ainult USA päritolu sõidukid.

Vaata veel: