browser warning text

Anna-Maria Saare aktsioon „Iseolemiseruum“ ja „Avalik ülesvõte”

20. juulil viib Anna-Maria Saar oma Tartu Kunstimaja isikunäitusel „Ehte- ja elulood” läbi aktsiooni „Iseolemisruum” ning samal õhtul kell 17.00 toimub sarjas „Avalik ülesvõte” vestlus kunstnikuga.

Kunstnik viibib näitusel terve päeva kl 12-st kuni 18-ni, teeb süüa, mängib muusikat ja palub selles abi ka sõpradelt. Kõik huvilised on teretulnud kostile ja vestlusele. Lisaks näitusetöödele on sel päeval saalis ka hulk muid teosed, mida soovi korral kunstnikult soetada saab.

Anna-Maria Saar on nii väga raskete kui äärmiselt efemeersete materjalidega tegelev ehtekunstnik, kelle jaoks on olulised hetked, mida ehted sümboliseerivad, ning lood, mida nad oma kohalolus jutustavad. Varasematele vahenditele nagu kuivanud merikapsas ja üksikud juuksekarvad on antud näitusel lisandunud õietolm ja armid. Ruumis sisalduv õhulisus ja kõhklev kahevahelolek tekitavad olukorra, kus terve näitus mõjub kunstniku autoportreena.

Sama päeva õhtul kell 17.00 toimub näitusel sarjas „Avalik ülesvõte“ vestlus Anna-Maria Saarega, mida juhib kunstnik Eva Mustonen.