browser warning text

Anna-Maria Saare isikunäitus "Ehte- ja elulood"

Anna-Maria Saar räägib läbi ehete lugusid.

Anna-Maria Saar on nii väga raskete kui äärmiselt efemeersete materjalidega tegelev ehtekunstnik, kelle jaoks on olulised hetked, mida ehted sümboliseerivad, ning lood, mida nad oma kohalolus jutustavad. Varasematele vahenditele nagu kuivanud merikapsas ja üksikud juuksekarvad on antud näitusel lisandunud õietolm ja armid. Ruumis sisalduv õhulisus ja kõhklev kahevahelolek tekitavad olukorra, kus terve näitus mõjub kunstniku autoportreena.

Hollandi kunstiloolane Liesbeth den Basten on varasemalt öelnud: "Anna-Maria Saar ühendab töödes kehal kantava ehte ja fotograafia. Tema tööd kirjeldavad isikliku elu kogemusi ja inimsuhteid üldiselt." Taolistest mõtetest lähtuvalt võib väita, et Anna-Maria jaoks on kõige suuremaks ehteks inimene ise.

Anna-Maria lisab: "Mu elus on väljavalgustuvad hetked, ehedad inimesed, teinekord teravad. Mõni jätab armi, mõni jääb meelde ja mõjutama. Vahel jään kinni nii nendesse kui ka kohtadesse, kus viibin. Erilised hetked võivad kesta igaviku. On fookus, on suunatud valgus, on vaakumis heli või valitud muusika."

Anna-Maria Saar (snd 1988) on 2011. aastal omandanud Eesti Kunstiakadeemiast ehte- ja sepakunsti bakalaureuse. Ta on osalenud grupinäitustel Eestis, Soomes ja Iisraelis ning kutsuti erinevates riikides rännanud Põhjamaade ehtekunstinäitusele "From the Coolest Corner. Nordic Jewellery". Tema varasemad isikunäitused toimusid 2014. aastal Amsterdamis ja 2016. aastal Tallinnas. Tartus osales ta viimati mullusel linnaruumifestivalil UIT teosega "Mälukaart".

Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26) on avatud K–E 12–18. Näitused on tasuta.
Tartu Kunstimaja näitusetegevust toetavad Tartu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital.