browser warning text

Ari Matti Mustonen "Savage"

Ari Matti Mustoneni soolotund "Savage". Soojendab Mikael Meema.

Comedy Estonia töötab kogu aeg selle kallal, et meie oma stand-up-skeenet aretada ja seoses sellega esitleme uhkusega ARI MATTI MUSTONENi oma sooloetendust!

Ari Matti on küll Soome nimega, kuid vägagi Eesti oma jope. Laval on tal piisavalt energiat, et tõenäoliselt mõni väikelinn ära toita. Laval tuleb teemaks Ida-Euroopa loogika, meie kasvatus ning muidugi see, kuidas Ari Matti reisides üritab normaalsetele lääne inimestele meie vaatevinkleid seletada.

Muidugi räägime ka seksist. See on siiski ju stand-up.

Oma stand-up-karjääri jooksul on ta laval olnud nii Austraalia suurimates komöödiaklubides, Tai maa-alustes baarides kui ka Ida-Euroopa lossides. Ari Matti kasvas ülesse Eestis, kuid veetis ka mitu aastat elades Poolas-Soomes-Austraalias. Noorena armastas ta tähelepanu, mis muidugi tõi ka parajalt probleeme. Tunde ja aastaid veetis Ari Matti treeningsaalides ning maadeldes higiste meestega turniiridel, visooniks oli saada elukutseliseks MMA võitlejaks.

Üks vihmane kolmapäev viis Ari Matti õde ta ühte väiksesse baari Tallinna vanalinnas, kus parajalt tehti eesti esimesi stand-up-õhtuid, mehed seisid euroalustel, mikker käes ja rääkisid poliitikast ja seksist ilma tsensuurita, jälgides mitte ühtegi "reeglit", et mis on "tabu". Juttudes tekkis pause ainult selleks, et kuulata ruumi sooje naeruplahvatusi. Suht seal ja kohe sai Ari Mattile selgeks, et jalaga näkku saamine võib-olla polegi tema kutsumus.

Pärast seda viskas ta poksikindad nurka ning kolis Austraaliasse. Millele järgnes mitu tuuri nii Austraalias kui ka Aasias. Jõudes Eesti mandrile tagasi aastal 2015, on ta kohalikus komöödiaskeenes korraliku tolmu ülesse keerutanud, temast tehti ka lugu "Pealtnägijas", kuna ta valiti Eestit esindama Laugh Factory ülemaailmsele võistlusele.

Koomikute seas on ta soojendussette teinud sellistele nimedele nagu Glenn Wool, Alfie Brown, Gina Yashere, William Childress, Jim Brewsky ja ma meie oma Sander Õigus. Ari Matti ise ütleb selle show kohta, et siit tuleb tund aega kõige paremat stand-up'i materjali, mis tal möödunud aastatega kogunenud on ... Aus, räpane ja muidugi faking naljakas.