browser warning text

Balletigala

Rahvusvahelise tantsupäeva balletigala lavastab Mare Tommingas, valguskujundaja on Tõnu Eimra. Esinejate hulgas on lisaks Vanemuise solistidele külalised: RO Estonia, Baseli Balletikool, Baltijos Baleto Grupe ja Vanemuise Tantsu ja Balletikool.

Klassikalise balleti sõprade rõõmuks koosneb gala suures osas nn balleti kullafondist: 7. valss „Chopinianast“, pas de deux „Don Quijotest“, duett „Manonist“, „Romeost ja Juliast“, „Luikede järvest“. Uuema tantsu poolt esindavad katkendid Vanemuise uuslavastusest „Carrrmen!“ (lavastaja R. Stepanov, helilooja A. R. Varres), novembris esietenduvast opereti- ja balletilavastusest „Õhtu Straussiga“, 2013. a kevadel esietenduvast „Kaunitarist ja koletisest“ (lavastaja S. Stubbs) ning Baltijos Baleto Grupe trupilt.

„Seekordne gala pakub ennekõike ilu ja seda nii kõrvale, silmale kui ka hingele,“ ütles Vanemuise balletijuht Mare Tommingas.

Maailma tantsu päev on seekord pühendatud märksõnale tantsuteraapia. „Teraapia on tantsuvaldkonnas üks kiiremini kasvavaid harusid. Kursuste ja õpitubade kiire levik näitab, et tantsuterapeutidel on potentsiaali oma arvu aastaga kahekordistada. Me kutsume üles ülikoole looma tantsuteraapia õppekavasid, valitsusi tunnustama tantsuterapeudi ametit riiklikul tasandil ning arvestama tantsuteraapia sotsiaalkindlustuse poolt kompenseeritava ravi hulka, kui selle on määranud arstid, psühholoogid ning teised põhiravi terapeudid,“ ütleb tantsupäeva pöördumises rahvusvahelise tantsu nõukogu CID president Alkis Raftis.

Vaata veel: