browser warning text

Belgia: Džässikingitus Euroopale – Maria Faust Sacrum Facere & Peedu Kass Momentum

Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare projekt "Džässikingitus Euroopale" jõuab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval eesti muusikat tutvustama Brüsselisse.

"Džässikingitus Euroopale" eesmärk on tutvustada eesti džässiloomingut ja muusikuid suurtel Euroopa festivalidel. Džässikingitus jõuab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval eesti muusikat tutvustama Belgiasse, Inglismaale, Soome ja Saksamaale. Esimesena külastatakse 2017. aasta septembris Belgia pealinnas Brüsselis toimuvat festivali "B-EST Fest", kus kõrvuti Eesti artistidega esinevad tuntud muusikud Belgiast. Eestit esindab festivalil saksofonisti ja helilooja Maria Fausti projekt Sacrum Facere ning kontrabassisti Peedu Kassi ansambel Peedu Kass Momentum.

Maria Faust Sacrum Facere on Eesti saksofonisti ja helilooja Maria Fausti kammerdžässmuusika projekt, mis on ebatraditsiooniline nii oma instrumentaalkoosluse kui ka muusikalise ülesehituse poolest. Ilma bassi ja trummita koosseisus annab tooni kandle ning brassansambli kontrastne kooskõla. Muusika on inspireeritud eesti folkloorist ning erineb Fausti bigbändilikest free jazz projektidest oma märksa rahulikuma ja meloodilise loomu poolest. Albumi "Sacrum Facere" eest pälvis ta 2014. aastal Taani muusikaauhinna aasta džässhelilooja ja crossover-albumi kategoorias. 2016. aastal pälvis Maria Faust maineka Danske džässiauhinna Eestis ning Niels Matthiaseni Mälestusfondi kultuuriauhinna Taanis.

Trio Peedu Kass Momentum muusikas on nii teravust, intensiivset rütmikat kui ka üllatavaid finesse. See on selge kõlaga kaasaegne džäss, tulvil pinna all pulbitsevat emotsionaalsust. Trio džässimaagia loovad ansambli asutaja ja bassist Peedu Kass, pianist Kristjan Randalu ja trummar Toomas Rull. 2015. aastal esines Peedu Kass Momentum esimese eesti džässikollektiivina Euroopa suurima džässmuusika messi "Jazzahead" põhiprogrammis. Trio on džässisõprade poolehoiu võitnud 11 riigis ning neid näeb esinemas rohkem välislavadel kui Eestis. Nende debüütalbum kannab nime "Peedu Kass Momentum" ja sellega pälvisid nad Eesti muusikauhindadel 2016 parima džässansambli nominatsiooni.

Tegu on ühega kahest Eesti Euroopa Liidu eesistumise avaüritusest.

Lisainfo:

Anna Lindpere, EV100 ja EL-i eesistumise rahvusvahelise programmi turunduskoordinaator, anna@ev100.ee, +372 693 5432, +372 5646 3231
Jaanika Saarmets, EL-i kultuuriprogrammi nõunik Brüsselis, +32 2430 7020, +32 492 158 714, jaanika.saarmets@mfa.ee

Vaata veel: