browser warning text

Belgia: Eesti animatsioon Anima Festivalil Brüsselis

Brüssel täitub Eesti animafilmitegijatega festivalil "Anima", esilinastub Mattias Mälki lühifilm "Maasikaõgijad".

Pärdist Pärnani - Brüssel täitub Eesti animafilmitegijatega festivalil "Anima".

Arvo Pärdi festival Flagey kontserdimajas on edukalt lõppenud - ei lähe palju mööda, kui populaarses Brüsseli kultuurikeskuses Flagey’s toimuvad uued kultuurisündmused, mis taaskord seotud Eesti juubeliprogrammiga.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistatakse suurejoonelise fookusega ka rahvusvahelisel animatsioonfilmide festivalil "Anima" Brüsselis, kus kõrgelt hinnatud eesti animafilmikunst on mahuka programmiga esile tõstetud. Mitmekesises fookusprogrammis on nii uuemaid kui vanemaid eesti animatsioone - persoonafookus on Priit ja Olga Pärnal, kelle loomingust on võimalik näha ka kaht eriprogrammi. Priit ja Olga Pärn on õppejõuks ja mootoriks Eesti Kunstiakadeemia animatsiooni osakonnas, kelle tudengite filmidega võib tutvuda Futuranima-nimelises programmisektsioonis, kus just Eesti Kunstiakadeemia animaõpe on erilise luubi all. Võrdväärseks suurkujuks rahvusvahelise animatsioonimaastikul Arvo Pärdiga on Priit Pärn, kes on üks tänavuaastastest festivali aukülalistest.

Rahvusvahelise animafestivali publik saab osa trikoloori värvidel põhinevast Eesti animatsiooni teemaprogrammist "Estonian Dreams", mis jaguneb kolmeks alaprogrammist ja annab kokkuvõtlikult "Anima" festivali publikule ülevaate nii eestlaste huumorist, mässuvaimust ja lembemeelsusest. Ent ei puudu ka sitkust, särtsu ja salapära. Programmis linastuvate filmide seas on ka teosed režissööridelt üle generatsioonide - Elbert Tuganovilt ja Eino Parsilt, maestro Rein Raamatult, Priit Pärnalt, Mati Kütilt, Kalju Kivilt, Rao Heidmetsalt, Riho Undilt, Ülo Pikkovilt, Priit Tenderilt, Kristjan Holmilt, Chintis Lundgren, Sander Joon jt, kellest mitmed on kutsutud ka Brüsselisse oma filme tutvustama.

Väiksemad vaatajad saavad osa Eesti lasteprogrammist. Seitsmes erinevas Eesti lühifilmidest koosnevas programmis näidatakse kokku ligi 50 Eesti animafilmi. Üks suurejoonelisem osa eriprogrammist on ka Euroopa vanima nukufilmi stuudio Nukufilmi rändnäitus. Eesti fookus avatakse 10. veebruaril, mil toimub Joonisfilmi stuudio Mattias Mälki uue lühifilmi "Maasikaõgijad" maailma esilinastus. "Maasikaõgijad" on fantaasiafilm kahest maasikakasvatajast, kelle põllu hävitavad aplad teod. Paar üritab linnas uut elu alustada, aga kui naine jääb lapseootele, siis kahtlustab paranoiline mees, et ka selle taga on teod.


Programm on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Programmi viivad ellu Lühifilmi Keskus ShortEST, Eesti Suursaatkond Brüsselis, EV100.

Festival kestab 9.-18. veebruarini 2018.

Lisainfo:

Mari-Liis Rebane
projektijuht, programmi koostaja
mariliis@shortest.eu
+372 5650 0688

Vaata veel:

Galerii