browser warning text

Belgia: eesti kaasaegse kunsti näitus "Kahe-vahel"

11. juulist kuni detsembri lõpuni 2017 on Brüsselis Euroopa Parlamendi 3. korrusel avatud eesti kaasaegse kunsti näitus "Kahe-vahel".

Kultuuriminister Indrek Saar avas 11. juulil 2017 Brüsselis Euroopa Parlamendi hoones Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisele pühendatud eesti kaasaegse kunsti näituse "Kahe-vahel". Marten Esko kureeritud näitus jääb külastajatele avatuks kuni aasta lõpuni.

Väljapanek käsitleb looduse, traditsioonide ja digitaalsuse omavahelist suhet Eesti kultuuriruumis, millest on kantud ka Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise moto "Ühtsus läbi tasakaalu". Kuraator Marten Esko Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumist on näitusele toonud nii Euroopa Parlamendi püsikollektsiooni kuuluvad Jaan Elkeni, Kaido Ole ja Alice Kase kunstiteosed kui ka valiku silmapaistvamate uue põlvkonna kunstnike loomingust. Esindatud on Dénes Farkas, Kristiina Hansen, Paul Kuimet, Kärt Ojavee ja Johanna Ulfsak, Tõnis Saadoja, Taavi Suisalu, Timo Toots ning Visible Solutions OÜ.

Kultuuriminister Indrek Saar ütles avamisel, et näitusele valitud teosed annavad ühelt poolt edasi kaasaegsete eesti kunstnike põnevamaid seisukohti, teisalt saab nende kaudu aimu eestlaste vaimulaadist. "Siin näitusel kohtuvad kaks esmapilgul vastakat elementi – digitaalne ja looduskeskkond. See on heas kooskõlas meie eesistumise motoga otsida igapäevaelus tasakaalu jätkusuutliku ja digitaalse keskkonna vahel," lisas Saar.

Kultuuriministri sõnul annab eelolev poolaasta Eestile hea võimaluse tutvustada end Euroopa Liidu eesistujariigina läbi oma kultuuri. "Meie eesistumise ajal toimub seni kõige mahukam eesti kultuuri festival Brüsselis ja Belgias, tuues poole aasta jooksul publiku ette veerandsada kultuuriprojekti. Eestist jõuab siia filme, koomikseid, luulet, moodi ja disaini, tänavakunsti ja palju muud," rääkis Indrek Saar. "Eesistumise järel läheme sujuvalt üle EV100 tähistamiseks loodud välisprogrammile. Nii saavad Eesti eesistumisest ja meie riigi sajanda sünnipäeva tähistamisest osa väga paljud inimesed üle terve maailma," ütles Saar.

Eesti EL Nõukogu eesistumise ja Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamise (EV100) rahvusvahelise programmi eesmärk on tutvustada Eestit maailmas laiemalt. Kokku toimub 2017. ja 2018. aastal üle 150 kultuuri-, haridus-, teadus- ja tehnoloogiateemalise sündmuse enam kui 30 välisriigis. Vaata lähemalt siit: http://events.estonia.ee/.

Lisainfo:

Eike Eller, Eesti kultuuriatašee Brüsselis, eike.eller@mfa.ee +322 227 3917
Anna Lindpere, EV100 ja EL-i eesistumise rahvusvahelise programmi turunduskoordinaator, anna@ev100.ee, +372 693 5432, +372 5646 3232
Jaanika Saarmets, EL-i kultuuriprogrammi nõunik Brüsselis, +32 2430 7020, +32 4 9215 8714, jaanika.saarmets@mfa.ee