browser warning text

Belgia: raamatu "Notes on Space. Monumental Painting in Estonia 1947–2012" esitlus

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus, Lugemiku kirjastus ja WIELSi kunstikeskus kutsuvad Brüsselisse raamatuesitlusele ja autorivestlusele.

"Notes on Space. Monumental Painting in Estonia 1947–2012"

Autorite Paul Kuimeti ja Gregor Tauliga vestleb Belgia kuraator Laura Herman
20. aprillil 2018 kell 16 WIELSi kunstikeskuse auditooriumis Brüsselis.

Brüsselis esitletakse ingliskeelset uusversiooni Lugemiku ja Teater NO99 koostöös valminud raamatust "Konspekteeritud ruum", mis anti välja 2012. aastal Tõnis Saadoja laemaali valmimise puhul Teater NO99s. Ingliskeelne väljaanne on ülevaatlik kokkuvõte peamiselt Nõukogude Eesti monumentaalmaalist, supergraafikast ja mosaiiktehnikas kunstist.

Kunstiajaloolane Gregor Taul on raamatusse kirjutatud essee ja lühikirjeldused kõigi 94 kujutatud monumentaalteose kohta. Detailsed fotod teostest on teinud kunstnik Paul Kuimet. Raamat annab suurepärase ülevaate Eesti avaliku ruumi kunstist enne nn protsendiseaduse vastu võtmist, nõukogudeaegsest kunstide sünteesist ning töölissööklates, kultuurimajades ja korterelamute seintel asunud teoste saatusest kapitalismi tingimustes.

Üritus toimub WIELSi kunstikeskuses, mille residentuuris Paul Kuimet hetkel töötab. WIELSi residentuur on üks hinnatumaid residentuurprogramme Euroopas. Programm kestab kuus kuud, selle aja jooksul korraldatakse osalejatele töötubasid, vestlusringe, arutelusid, kunstnikutele annavad tagasisidet residentuuri külastavad oma ala tipud: kriitikud, kuraatorid, kunstimänedžerid ja teoreetikud. Varem pole Eesti kunstnikud programmis osalenud. Eesti kunstnike osalemist WIELSi residentuurprogrammis toetab kultuuriministeerium.

Üritust toetab Eesti Suursaatkond Brüsselis.

*****

"Notes on Space. Monumental Painting in Estonia 1947–2012"
Koostajad ja toimetajad: Gregor Taul, Paul Kuimet, Ingrid Ruudi, Anu Vahtra
Fotod: Paul Kuimet​
Tekstid: Gregor Taul
Graafiline disain: Indrek Sirkel
144 lk
290 × 220 mm
Tiraaž: 400
Ofset duotonetrükk
Pehmeköide + ümbrispaber
Inglise keeles
Pilditöötlus: Marje Eelma (Tuumik)
Trükikoda: Tallinna Raamatutrükikoda
Toetaja: Eesti Kultuurkapital
Väljaandja: Lugemik
ISBN 978-9949-9934-7-5
2017

Vaata veel: