browser warning text

BlacKkKlansman: Must mees klannis

Visionäärist filmirežissööri Spike Lee uusim film "BlacKkKlansman: Must mees klannis" on tõsielusündmustel põhinev pöörane lugu reaalsest Ameerika kangelasest.

See vaimukaid dialooge, ajastutruud stiili, märulit ja ülilahedat muusikat tulvil sotsiaalkriitiline linateos pälvis tänavu Cannes’i filmifestivalil grand prix' ja publiku 6 minutit kestnud seisvad ovatsioonid.

70ndate algus USA-s oli suurte ühiskondlike muutuste ja murrangute aeg, mil võitlus võrdsete kodanikuõiguste ees kogus järjest raevukamaid tuure. Ron Stallworth (John David Washington) oli esimene afroameeriklasest politseiuurija Colorado Springsi politseijaoskonnas ning tema saabumine meeskonda võeti vastu skepsise ja varjamatu vaenulikkusega. Külmast vastuvõtust hoolimata otsustab kohkumatu mees saavutada kõrge positsiooni kolleegide seas ja imetluse kohaliku kogukonna silmis. Nii võtab mustanahaline mees ette vägagi ohtliku missiooni - imbuda sisse ja paljastada Ku Klux Klan.

Teeseldes rassistlikku paremäärmuslast, võtab Stallworth ühendust KKK kohaliku üksusega ning ei lähe kaua, kui kaval mustanahaline politseinik saab kutse klanni siseringi. Tal õnnestub luua suhe isegi klanni peavõluri David Duke’i (Topher Grace) endaga, kes kiidab noormehe pühendumust Valge Ameerika kehtestamisele. Salajase missiooni edenedes võtab Stallworthi rolli näost-näkku kohtumisteks üle mehe valge kolleeg, uurija Flip Zimmerman (Adam Driver), kes omakorda hangib väärtuslikku siseinfot saboteerimaks klanni kavandatavaid tapatalguid. Koos moodustavad Ron ja Flip täiusliku tandemi, et võtta maha organisatsioon, mille eesmärk on oma vägivallaretoorikat laiadele massidele sisendada.

Produtsentide tiim, kelle käe all valmis ka Oscariga auhinnatud Jordan Peele’i "Kao ära", loob BlacKkKlansmaniga värvika pildi tolleaegsest rassirahutustes vappuvast Ameerikast, mis on oma probleemistikus valusalt aktuaalne vaatamine ka tänapäeval.

Näita kaardil Sulge kaart