browser warning text

Chagall: eraldikoos

Goltsman Ballett kutsub vaatajaid Marc Chagalli maailma.

Juba 13. novembril 2017 esietendub Tallinnas KUMU auditooriumis Goltsman Balleti uus tantsulavastus "Chagall: eraldikoos", milles põimuvad omavahel kokku Markus Robami ja Simon Goltsmani autorimuusika, Külli Mariste videokujundus, Nukufilmi Lastestuudio õpilaste poolt loodud animatsioon, moekunstniku Triinu Pungitsi kostüümid ja Maria Goltsmani koreograafia, mis on kõik Marc Chagalli loomingust inspireeritud. Laval kehastavad peategelasi Silver Soorsk, Polina Žukova-Lazartšuk, Sonja Liis Kaara ja Maria Goltsman.

Vaatajal on võimalus sukelduda kuulsa maalikunstniku Marc Chagalli (1887-1985) maailma, mille tõlgib tantsukeelde koreograaf Maria Goltsman: "Lavastuse loomisel inspireerib mind Marc Chagalli võime keerata maailma pea peale, siin ei ole reegleid, juhtuda võib kõike ning teekonna käik on ette teadmata. Absurdsus ja naiivsus ühelt poolt ning sürrealism ja müstika teiselt. Levitatsioon on Marc Chagalli loomingu peamiseks võtmeks, armastus Bella vastu - peamiseks impulsiks. Oma lavastuses ühendan neid kahte videokunsti, muusika ja liikumise abil. Elu kui jalustukäik õhus. Iga vaataja on vaba lennata korraks sellest maailmast ära koos meie tegelastega."

Perioodil 13. 14. ja 15. november viibib Eestis muusik ja helilooja Simon Goltsman, kes mängib klarneti elavas esitluses esietenduste kuupäevadel.

Lavastus ja koreograafia: Maria Goltsman
Helikujundus: Markus Robam, Simon Goltsman
Videokujundus: Külli Mariste
Animatsioon: Nukufilmi Lastestuudio
Kostüümid: Triinu Pungits
Valguskujundus: Denis Bretsko
Koreograafia ja esitlus: Silver Soorsk, Polina Žukova-Lazartšuk, Sonja Liis Kaara ja Maria Goltsman
Foto: Jelena Vilt
Plakat: Liisi Siibak
Inimesed, kellele oleme väga tänulikud: Tetyana Novozhenina, Julia Tchaikina, Igor Zadera, Ilya ja Chaya Shmorgun, Vlada Shotter.
Täname: Eesti Kultuurkapital, Goltsman Therapy, Jevi, Thunia Studio, KUMU Kunstimuuseum, Eesti Vabaõhumuuseum, Nukufilmi Lastestuudio, Tet&Fur