browser warning text

Charlotte Biszewski näitus "Kirjad tsüaanis"

Suurbritannia graafik ja eksperimentalist Charlotte Biszewski avab 22. märtsil 2018 kell 19 Eesti Trüki- ja Paberimuuseumi galeriis oma näituse.

"Kirjad tsüaanis" on eksperimentaalnäitus, mille fookuses on Tartu elanike lugude jutustamine. Kahe kuu pikkuse residentuuri jooksul on Charlotte Biszewski uurinud, kuidas anda edasi anonüümseid jutustusi viusaalkunsti kaudu. Kunstnik palus Tartu elanikel kirjutada enda mõtteid vastuste või küsimuste näol kirjutusmasinatel, mis olid paigutatud erinevatesse asutustesse. Kogutud tekstid leiavad enda koha näitusel, olles läbinud mitu iidset ja tänapäevast tehnikat nagu söetrükk ja tsüanotüüpia.

Aitäh kõigile asutustele, kes projektis osalesid: Tartu Kunstimuuseum, Tartu Kunstimaja, Tartu Ülikooli Loodusmuuseum, Tartu Oskar Lutsu nimeline Linnaraamatukogu.

Näitus on avatud 22. märtsist kuni 22. aprillini. Eesti Trüki- ja Paberimuuseumi uus galerii asub Kastani 48f hoovis, juhised muuseumisse leiab siit:
http://www.trykimuuseum.ee/muuseum-kolib.

Näitust toetavad: Eesti Trüki- ja Paberimuuseum, Tartu Linn, Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu.

Charlotte Biszewski viibib Tartus seoses Tartu linnaresidentuuri programmiga. Kunstiresidentuuri programmi rahastab Tartu linn ning seda viib läbi Eesti Trüki- ja Paberimuuseum. Rohkem infot projekti ning tulevate kunstnike kohta leiab veebilehelt residency.tartuensis.com.

Vaata veel: