browser warning text

Dokfotonäitus "Silmast silma"

"Silmast silma" on Soome fotoõppejõu ja dokumentaalfotoajakirja Raw View peatoimetaja Hannamari Shakya Eestis läbiviidud aastase meistriklassi kokkuvõttev lõputööde väljapanek.

9 erinevat fotograafi toovad vaataja ette 9 projekti, mis valmisid "aeglase dokumentaalfotograafia" meetodil. See tähendab pikaajalist protsessi, mille käigus visuaalse loo jutustajad keskendusid ühele teemale. Siin leiab reageeringuid mitmetele aktuaalsetele seisudele kaasaegses ühiskonnas - "kadunud generatsiooni" teema, alkoholismiprobleem paljudes Eesti peredes, tunnustamata maade olukord maailmas, endise suletud militaarlinna praegune situtsioon põgenemispaigana, rassismiilmingud Soome ühiskonnas kultuuriliselt ja geneetiliselt mitmekesist päritolu naiste näitel jne.

Hannamari Shakya: "Maailm on üle ujutatud meelelahutusega. Kogu elu on reality show. Kuid mis ühiskondade äärealadel päriselt sünnib, on nähtamatu. Me vajame, et inimesed näeksid, mis toimub ühiskondades tegelikult. Me vajame inimesi, kes jutustaks lugusid, mis suunaksid meid mõtlema ja esitama küsimusi."

Näituse kuraator on kursuse organiseerinud fotokunstnik Annika Haas.
Üles astuvad fotokunstnikud Hannamari Shakya, Annela Samuel, Iris Kivisalu, Liis Mäesalu, Mailiis Ollino, Silvia Pärmann, Keili Tees, Helen Ree, Liis Treimann.

Eesti fotokunsti ajakirja Positiiv kevadnumber tutvustab näitusel esitatud fotoprojektide loomise tagamaid.

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Fotobrigaad, Telliskivi Loomelinnak, Taevas Ogilvy, HeyDay Organic Eesti, Printwise, Tikkurila

Näitus on avatud K-P 12:00-19:00.

Vaata veel:

Galerii