browser warning text

Dokumentaalfoto näitus "Salajase linna lood"

Teisipäeval, 1. mail 2018 kell 14.30 avab fotograaf Annela Samuel Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumi kõrvalhoones dokfotonäituse "Salajase linna lood". Avamisele lendab kohale Lepatriinu, lisaks üllatusesinejad.

Tallinnast kõigest tunnise rongisõidu kaugusel, on Paldiski paljudele vaid läbisõiduhoov, et jõuda pankrannikule vaadet nautima. Tegelikult on linnal äärmiselt huvitav ajalugu – aastatel 1944–1994 oli Paldiski Nõukogude Liidu suletud sõjaväelinn. Sama põnev on ka Paldiski elanikkond – linnas elab umbes 30 rahvust. Viimasel ajal on Paldiskisse kolinud palju inimesi, kelle jaoks on linn omamoodi (ajutine) põgenemiskoht – kas endise elu, Tallinna suurlinnamelu eest – või siis on linn valitud rahuliku vanaduspõlve veetmiseks. Üha enam linna elanikega kontakti saavutades jõudis fotograaf Paldiski kui põgenemiskoha ideeni ning salajase linna mõte sai seeläbi kihte juurde.

Näitusel on väljas valik 2017–2018 tehtud fotodest. Kuna inimeste pildistamisega kaasneb pea alati lugude jagamise moment, siis saab näitusel kuulata salvestatud jutuajamisi Paldiski elanikega, nende mõtteid linna minevikust ja tänapäevast.

Dokumentaalfotograafia kui aeglane töömeetod paelub Annelat jätkuvalt ning tal on kavas projektiga jätkata.

Näitus jääb avatuks mai lõpuni.

Annela Samuel (sünd 1974) on vabakutseline fotograaf, kes elab ja töötab Tallinnas. Ta on lõpetanud fotograafia täiendõppekursuse Eesti Kunstiakadeemias ning osalenud arvukates fotoalastes meistriklassides nii Eestis kui väljaspool Eestit.
Esimene isikunäitus oli 2015 märtsis Tallinnas kohvikus Boheem – "Unenägusid uduhobustest ja lastest".

Tegevus fotograafina on pälvinud rahvusvahelist tunnustust, muuhulgas:
2015 I Am Photographer Contest, the best Photograph of Children – II koht
2018 Sony World Photography National Awards – I koht
2018 Sony World Photography Open Portraiture – commended

Lisainfo:

Merle Tank
merle.tank@hmk.ee
+372 674 2013

Vaata veel: