browser warning text

Eesti Nahakunstnike Liidu näitus "Eesti kirjandus eesti köites"

Rahvusraamatukogus saab näha Eesti nahakunstnike nägemust eesti kirjandusest.

Eesti Nahakunstnike Liit pakkus nüüdisaegse eesti kirjanduse loomingulist interpreteerimisvõimalust 42 aktiivselt tegutsevale köitekunstnikule. Värsked teosed on esitletud koos vanema köitepärandiga Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi, Adamson-Ericu Muuseumi, Tallinna Linnamuuseumi, Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu ja Eesti Rahvusraamatukogu kogudest ning erakogudest.

Väljapanekus on näha vanemas ja uuemas kuues raamatuid Kristjan Jaak Petersonist kuni nüüdisaegsete noorte autoriteni, sealhulgas mitme kunstniku köidetuna armastatud klassikute O. Lutsu, Fr. Tuglase, M. Underi, A. H. Tammsaare, J. Krossi ja D. Kareva teoseid. Kokku on näitusel eksponeeritud 70 eesti köitekunstniku teostena 140 eesti kirjaniku belletristika 1920. aastatest tänapäevani.

Ühtlasi on näitus austusavaldus eesti kirjandusele ja köitekunstnike sünnipäevakingitus 100-aastasele Eesti Vabariigile. Pikk ajatelg annab võimaluse vaadelda köitekunsti arengut, sest ka eesti professionaalne nahakunst tähistas läinud aastal 100. sünnipäeva.

Näituse avamine 20.02.2018 kl 17.

Vaata veel: