browser warning text

Eesti Rahva Muuseumi suvelaagrid lastele

Ootame 8–12-aastaseid lapsi ERMi suvelaagritesse. Valida saab kahe laagriprogrammi vahel.

Retk läbi aja ja ruumi

10.–12. juulil kell 10–15
14.–16. augustil kell 10–15
Registreerimine: http://www.erm.ee/et/news/suvelaagrid-lastele-2018

Kolmel suvisel laagripäeval rändame tagasi muinasaega, teeme elamusliku retke soome-ugri maailma ning seikleme muuseumi välialal.

Esimene laagripäev keskendub arheoloogiale. Uurime, mida teeb arheoloog ning milliseid põnevaid leide on maapõu peitnud. Meisterdame saviga ning mängime maastikumängu "Tarbatu on hädaohus!".

Teisel päeval käime soome-ugri emanda ja isanda laulude ning lugude saatel külas meie keelesugulastel. Tutvume nende kodude ja elu-oluga ning küpsetame komi pirukaid.

Laagri viimasel päeval kõneleme lindudest, loomadest ja mustritest. Uurime linde ja loomi Anu Raua vaipadel, räägime loomadest Raadil ning ajast, mil raudlind mõisa väljadel lendas.

Kodud ja kombed

21.–23. augustil kell 10–15
Registreerimine: http://www.erm.ee/et/news/suvelaagrid-lastele-2018

Suvelõpu kolmel laagripäeval räägime kodudest ja kommetest mitmel moel.

Esimesel päeval tutvume muuseumi kui põnevate esemete koduga, räägime näituste tegemisest ning küpsetame karaskit. Lisaks uurime, mida vanasti talus tehti ning meisterdame rahvuslikke mänguasju.

Teisel päeval vaatame, millised on olnud eesti kodud erinevatel aegadel ning soome-ugri maailmas. Päeva lõpetame ühise teejoomisega.

Kolmandal päeval uurime, kuidas kunstnik Anu Raud oma kodu lood vaipadesse on kudunud. Tutvume eesti rahvakalendri tähtpäevadega ning küpsetame komi pirukaid.

Toimumiskoht: Eesti Rahva Muuseum (Muuseumi tee 2, Tartu). Kogunemine A-sissepääsu teeninduskassa juures.

Laagritasu: 45 eurot laagriprogrammi kohta, mis sisaldab materjale ning sooja lõunat koos magustoiduga muuseumi kohvikus Pööriöö.

Registreerimine: kohtade arv on piiratud! Osalemiseks palume registreerida ning tasuda laagri osalustasu hiljemalt 6. juuliks 2018.

Lisainfo: giidid@erm.ee

Vaata veel: