browser warning text

Eesti Rahvaluule Arhiivi 90. sünnipäevale pühendatud ettekandeõhtu

Tänutäheks pikaajalise koostöö eest tuleb Tartus tegutsev arhiiv lähemale oma kaastöölistele üle Eesti loengusarjaga "ERA tuleb külla". Raplas astuvad 29. novembril 2017 üles Mall Hiiemäe, Ave Goršič, Mari Sarv, Kadri Tamm ja Jüri Metssalu.

ERA tuleb külla!

2017. aastal täitub Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivil (ERA) 90 aastat. Arhiivi kogusid on aidanud selle aja jooksul täiendada tänuväärne hulk kaastöölisi, nii vanema kui kaasaegse folkloori osas.

Rahvaluule arhiivi käsikirjakogu ületas eelmisel aastal 1,5 miljoni lehekülje piiri. Peale selle leidub arhiivis rohkelt rahvaluuleainesega seotud fotosid, heli- ja videosalvestusi ning digiteeritud käsikirju. Järjest täieneb kirjandusmuuseumi üldandmebaas https://kivike.kirmus.ee, muuhulgas on sealt leitavad kõik Jakob Hurda rahvaluuleköited, koostatud on mitu temaatilist netis vabalt kättesaadavat andmebaasi.

Avalike loengute eesmärk on tutvustada rahvaluulearhiivis leiduvat ainest ning kutsuda uutele kaastöödele, ettekannetega astuvad üles ERA teadurid ja arhivaarid. Loengud toimuvad juunist detsembrini üle Eesti.

Loengud toimuvad koostöös kohalike kogukondadega ja asutustega. ERA tuleb külla järgmistes paikades: Saaremaal, Hiiumaal, Narvas, Viru-Nigulas, Pajustis, Pärnus, Raplas, Tarvastus, Laiusel, Kodaveres ja huvi korral mujalgi.

29. novembril kell 16 on Kultuuriklubi BAASis ettekandeõhtu Eesti Rahvaluule Arhiivi teadlastelt. Mall Hiiemäe kõneleb hingedeajast looduses ja pärimuses, Kadri Tamm Matthias Johann Eisenist, Ave Goršič ERA ajaloost, Mari Sarv ERA virtuaalsetest väravatest ja Jüri Metssalu meeleolukatest momentidest kohapärimuse töörühma välitöödel. Ettekandeõhtu algab kl 16, kestab orienteeruvalt kl 19-ni ja on kõigile huvilistele tasuta. Olete teretulnud!

Kava:

16:00
Kadri Tamm "Matthias Johann Eisen ja tema rahvaluulekogu"
Ave Goršič "Killukesi ERA ajaloost"
Mari Sarv "ERA virtuaalsed sisse- ja väljapääsud"

17:30
Kohvipaus

18:00
Jüri Metssalu "Meeleolukaid momente ERA kohapärimuse töörühma välitöödelt"
Mall Hiiemäe "Hingedeaeg meie looduses ja rahvapärimuses"

Ettekandeõhtu toimub koostöös Eesti Kohapärimuse Keskusega.

Sissepääs tasuta.

Vaata veel: