browser warning text

Éireesti 1988-2018

Iiri tippmuusikud Eestis 30 aastat hiljem.

1988. a. suvel esinesid ENSV-s esmakordselt ühekoos paarkümmend tipprahvamuusikut Iirimaalt. Head iiri pillimehed ja lauljad olid meie maad külastanud mõne aasta jooksul varemgi, aga toonane augustikuine muusikatuur mööda Eestit - Tallinn, Tartu, Saaremaa, Hiiumaa - tõi rohelise saare võluva ja kaasakiskuva rahvakultuuri tuhandete meie inimesteni sellise intensiivsusega, mida võib nimetada plahvatuseks - paljude inimeste vaade rahvamuusikale sai täiesti uue nurga!

Tulemas on kolm muusikut toonasest seltskonnast: Breanndán Ó Beaglaoich e Brendan Begley, ilmakuulus lõõtsamängija, laulja ja saatejuht; Néillidh Ó Maolagáin e Neil Mulligan, kes võtab kaasa venna, tütre ja poja. Néillidh, pühendunud Eesti ja Iirimaa rahvamuusikakontaktide hoidja; Seán Garvey, võimsahäälne laulja-laulukirjutaja. Ja lavale tuleb ka flöödimängija Seán O Broin, kes on 1988. aastal Eesti publikut iiri sean-nos-tantsuga vaimustanud Paddy Báni poeg.

Lavale tulevad:
Breanndán Ó Beaglaoich - lõõts, laul
Seán Garvey - laul, kitarr
Neillidh Ó Maolagáin - iiri torupill
Tom Ó Maolagáin - flööt
Caoimhe Ní Mhaolagáin - viiul, tants
Fiachra Ó Maolagain - viiul
Seán O Broin - flööt
Seán Gilrane – flööt
+
Celia Roose
Indrek Kalda
Johansonid

Muusikute ringreisi korraldavad Johansonid koostöös Iirimaa Suursaatkonna ja Culture Irelandiga. Tallinna kontsert toimub Tallinna Linnavalitsuse ja EV100 toetusel.

Ürituse kestus: 1,5 h