browser warning text

EKA tekstiilidisaini osakonna tudengite eksperimentaalse trükidisaini näitus "Vahet pole"

Näitusel esinevad Eesti Kunstiakadeemia tekstiilidisaini osakonna 2. kursuse tudengid: Karolin Innos, Katrin Kruberg, Katarina Kruus, Lisette Parika, Mari Seger, Triin Talts ja tootedisaini erialalt Mihkel Lappmaa.

Tudengeid juhendasid Krista Leesi ja Piret Valk.

Aeg, aeg luubis, aegumatu, aegumistähtaeg, ajast aega, aja auk, ajahammas, ajalik ja ajatu, aja kaja, ajakangas, aja küsimus, ajamasin, ajamärgid, ajamäärus, ajanihe, ajapuudus, aja puudutus, ajas rändamine, ajastus, ajataju, ajatamine, ajatu, ajavahe, vaheaeg, ajavaim, ajavöönd… aeg antud elada, aeg antud surra… enne meie aega… kõva aeg ja pehme aeg… meie aja kangelane… meil on aega veel… töö- ja puhkeaja seadus…

Aja teema käsitlemisel on tudengid kasutanud erinevaid tekstiilitrükitehnikaid ja nende kombineerimist, aktuaalne on uuskasutus, eksperimenteeritakse ka tekstiilitrüki ja animatsiooni ühendamisega.

Kohtumisel autoritega 22. aprillil kell 17 tutvustavad tudengid lisaks erinevaid tekstiilitrükieksperimente ja näitusel eksponeeritavaid töid lähemalt.

Näitus VAHET POLE on osa 7. Tallinna rakenduskunsti triennaali satelliitprogrammist. Triennaal on rahvusvaheline kunstisündmus, mille käigus rakenduskunstnikud ja disainerid mõtestavad aega ja selle erinevaid käsitlusi. Tänavuse triennaali peanäitus "Ajavahe. Time Difference" on üleval Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis 21.04.-23.07.2017. Mahukas satelliitprogramm Tallinna galeriides, kohvikutes, avatud stuudiotes ja teistes põnevates paikades kestab märtsi lõpust augusti alguseni. Lisainfo www.trtr.ee.

Lisatud pilt: Triin Talts. "Me elame märide ajastul." Detail

EKA G galerii on avatud E-P kella 9-21.

Lisainfo: Krista Leesi, +372 522 1152, krista.leesi@artun.ee