browser warning text

Elagu, mis põletab!

Lavakunstikooli XXVII lennu suvelavastus.

"Tollal öeldi, ja seda kordasid eriti põhjamaalased: igaühel meist on kaks kodumaad – oma maa ja Prantsusmaa." (Friedebert Tuglas)

20. sajandi alguses oli Pariis koht, kuhu soovisid reisida, kus elada ja luua kunstnikud, kirjanikud ja artistid kogu maailmast. Tänaseks Eesti kunstiloo klassikuteks saanud Ants Laikmaa, Ado Vabbe, Konrad Mägi ja teised on lasknud ennast võluda selle linna sädelevast valgusest ja vabameelsest atmosfäärist, on mõtisklenud seal kaasaegsete kunstisuundumuste üle, aga ka virelenud katusekambrites, otsinud sooja ja seltskonda Pariisi kohvikutest.

EMTA Lavakunstikooli XXVII lend on saanud inspiratsiooni Adamson-Ericu muuseumi näitusest "Valguse linn. Eesti kunstnikud Euroopa suurlinnades", mis teeb kummarduse 20. sajandi alguse Eesti kunstnike reisi- ja loomingukirele. Muuseumi näitusesaalis põimuvad mängulises koosluses Tartu ja Pariisi kunstielu, lennukad manifestid ja boheemlaslikud supikeetmised, foonil küsimus – millal ja kuidas lõpuks päriselt saadakse kunstnikuks?

Ester Kuntu, Liisa Saaremäel, Christopher Rajaveer, Jürgen Gansen, Karl Laumets, Karmo Nigula (EMTA Lavakunstikooli XVII lend), Anu Lamp (Tallinna Linnateater), Johan Randvere

Kunstnik Reet Aus (Tallinna Linnateater)
Muusikaline kujundus Johan Randvere