browser warning text

Eleriin Ello näitus "Ilming"

Teisipäeval, 16.05.2017 kell 17.00 avatakse Draakoni galeriis Eleriin Ello (sünd 1984) isikunäitus "Ilming".

"Miski, mis kerkib esile eimiskist, tuleb nähtavale olemise sügavusest."
- Eleriin Ello

Näitusel saab näha kunstniku värsket maaliseeriat, mille loomise ajendeist räägib kunstnik nii: "Maalisin hetki, kus valgus mängib varjuga, kerkides esile hämarusest. Keskendusin kahekõnele. Ühte pole teiseta. Alati koos ja käsikäes, luues end läbi teineteise moodustavad nad terviku.

Olen kujutanud hetki, mis on mind lummanud ja endasse haaranud. Harmoonia ja ilu tajumine neis toob hetkega kohale nagu sõrmenips. Justkui väravad või uksed viivad need hetked teise tunnetusse. Raputavad lahti sissetallatud radadelt. Kogen avardumist, ühendust ümbritsevaga, koosolemist. Selles on kergendus ja rahu. Mul on soov jagada, mida näen ja kogen. Soovin, et see looks rahu ka teis. Ja rohkem mul ei olegi midagi öelda."

Eleriin Ello on vabakutseline maalikunstnik, kes elab ja töötab Tallinnas. Ta on omandanud bakalaureusekraadi Eesti Kunstiakadeemias graafikaerialal (2007) ning magistrikraadi maalikunsti erialal (2010). Magistriõpingute käigus täiendas ta end Porto Ülikooli maaliosakonnas Portugalis. Näitustel esineb alates 2008. aastast. Eleriin Ello loomingut on tunnustatud Baltimaade noore maalikunstniku preemia (Young Painter Prize) 3. kohaga aastal 2012 ja Sadolini kunstipreemiaga aastal 2016. Eleriin Ello poeetiline maalilooming mõjub unistuslikuna, kunstnik keskendub peamiselt looduse ja selle erinevate ilmingute kujutamisele. Tema maalilaad on põhijoonelt realistlik, kohati on kujundit ja detaili üldistatud abstraktsuseni.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.
Näituseid Draakoni galeriis toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Vabariigi kultuuriministeerium.

Sissepääs tasuta.

Vaata veel: