browser warning text

Elo, Eduard ja Martin Järve näitus sarjast "Kunstnike perekonnad"

Näitus jätkab Evald Okase Muuseumi sarja "Kunstnike perekonnad", mis kajastab huvitavalt kunsti ja kunstitegemise võimaluste muutumist ühte perekonda kuuluvate kunstnike näitel.

Elo Järv (1939) on tuntud nahakunstnik, nahkehistöö, eriti aga nahkskulptuuri originaalne viljeleja, kes viimatimainitud alal on üks ehedamaid fantaste-sürrealiste eesti kunstis. Tema looming pälvis 2012. a Kristjan Raua aastapreemia. Ta õppis aastail 1957-58 Tartu Kunstikoolis ja aastatel 1958-64 ERKI-is.

Tema isa Eduard Järv (1899-1941) õppis aastatel 1912-17 Peterburis Kunstide Edendamise Seltsi koolis ja enne opteerumist 1921. a ka reorganiseeritud Kunstide Akadeemias. Ta oli väljapaistev puugravöör, kes illustreeris 1920.-30. aastatel omapärases stiliseerivas laadis terve rea ajaloolisi teoseid (E. Kippeli "Мeelis" N. Pätsi "Storkatter" jt) ning tegi ka joonistusi "Kalevipojale". Ta on viljelenud ka graafilist disaini.

Elo Järve vanaisa Martin Järv (1853-1919) oli üks paljudest 19. sajandi teisel poolel Peterburi asunud eestlastest. Ta lõpetas 1891. a Kunstide Edendamise Seltsi kooli hõbemedaliga akvarelli alal ning temalt on säilinud väheldasi hoolikasdetailses laadis akvarell- ja guaššmaale Peterburi agulivaadetega, aga ka talumaastikega Peterburi kubermangust, kus elas samuti rohkesti eestlasi. Kunstiga tegeles ta töö kõrvalt galvanotehnikuna Siemensi ja Halske tehases.

Näitusel on töid ka muuseumidest.

Näituse kuraator on Mai Levin.

Näitust saab külastada kuni 9. septembrini.

Vaata veel: