browser warning text

ERSO: Mozart ja Beethoven

Suurepärane valik klassikalise sümfoonilise muusika austajaile – kesksel kohal Viini klassikute Mozarti ja Beethoveni looming, mille juhatab sisse imekaunis aaria Bachi kolmandast orkestrisüidist.

Kontserdi solist on ERSO klarnetirühma kontsertmeister Signe Sõmer, kes pärast Sibeliuse Akadeemia lõpetamist omandas magistrikraadi Los Angelese Colburni konservatooriumis. Mitmetes orkestrites ja kammerkoosseisudes aktiivselt esinev klarnetist on tunnustust pälvinud nii Eesti kui rahvusvahelistel konkurssidel.
Ettekandele tuleb üks klarnetirepertuaari olulisimaid teoseid ning kahtlemata enim mängitud klarnetikontsert üldse – Mozarti viimaseks jäänud instrumentaalkontsert, mis valmis vaid paar kuud enne helilooja surma.

Signe Sõmer: “Mind paelub selle teose puhul just emotsionaalne kontrast, kus Mozartile omane muretu mängulisus vaheldub melanhoolse ja väga isikliku tundmusega. Olen seda teost esitanud õpingute jooksul kahel korral ja ootan nüüd põnevusega, et seda mängida oma koduorkestri ja maestro Neeme Järviga.”

Bach/Stokowski
Aaria orkestrisüidist nr 3
Wolfgang Amadeus Mozart
Klarnetikontsert A-duur
Ludwig van Beethoven
Sümfoonia nr 4 B-duur
Signe Sõmer klarnet
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Neeme Järvi

Näita kaardil Sulge kaart