browser warning text

Etendus ''Pärast proovi''

Maailmakuulus filmi, teatri- ja kirjamees Ingmar Bergman on sündinud 14. juulil 1918 ning õige pea hakkab kultuuriüldsus tähistama tema 100. sünniaastapäeva.

Ka näidend "Pärast proovi" on lavastatud seda tähtpäeva silmas pidades, kummardusena sellele suurmehele.

Lugu on teatrist, teatriproovist ja inimestest, kes suure kirega on pühendunud teatri tegemisele. Autor on väitnud, et selle näidendi puhul on tegemist "siira katsega olla siiras" ja tõepoolest tegelased on selles loos halastamatult ausad ning otsekohesed.

Tegevus toimub vanas teatrimajas, kus pärast A. Strindbergi näidendi "Unenäomäng" proovi on jäänud vestlema ja elu keerdsõlmi lahti harutama tunnustatud vana lavastaja ning nooruke näitlejanna. Ja nagu väga sageli, on teatriinimestel valusalt põimunud isiklikud ning tööalased suhted. Loosse sekkub mälestuspildina ka noore näitlejanna ema, kellel samuti näitlejana olid väga intiimsed ja lähedased suhted lavastajaga.
Näidendi meespeategelane Vogler on suuresti autori enda alter ego. Väga palju paralleele on näidendil I. Bergmani kuulsa autobiograafilise teosega "Laterna magica".
Näidendis on kirge ja emotsioone, armastust ja erootikat.

Etenduse "Pärast proovi" lavastaja Madis Kalmet on komplekteerinud väga võimeka näitlejate trupi ning teatrivaldkonna parimad kunstnikud.

Osades mängivad:
Vogler - Guido Kangur ( Eesti Draamateater)
Anna - Riina Maidre
Rahel - Anne Veesaar

Kunstnik: Ivi Piho
Valguskunstnik: Priidu Adlas
Muusikaline kujundus: Peeter Konovalov

Sobiv alates 16. eluaastast.
Kestus 1 h 45 min
Vaheajata.

Etenduse kaudu on meie üks eesmärkidest tutvustada koostöös Eesti Ajaloomuuseumiga nii tallinlastele kui ka Tallinna külalistele 2017. aasta oktoobris avatava Filmimuuseumi ning kogu renoveeritud Ajaloomuusemi kompleksi Maarjamäel. Lähem info: http://www.ajaloomuuseum.ee/et/filmimuuseum-maarjamae.

Maarjamäe suvemõisa pargis asuvas tallihoones on 11.06.-20.08 avatud Soome Vabariigi juubelile pühendatud näitus "100 Soome asja", millega on võimalus tutvuda enne etenduse algust.
Renoveeritud Maarjamäe loss avatakse Eesti Vabariigi 100. juubeliks veebruaris 2018.