browser warning text

EV100 Sada kunstimaastikku. Vahetus! Enne ja pärast

Teisipäeval, 8. mail 2018 kell 18-20 avatakse galeriis Positiiv näitus "Vahetus! Enne ja pärast", mis vaatleb näituste ettevalmistamiste loominguliselt laetud aega ja fantaseerib kunstiobjektide edasisest elust peale näituse lõppemist.

Näitus kuulub EV100 kunstiprogrammi "Sada kunstimaastikku".

Väljapanekul näeb nelja eri põlvkonna kunstniku näituse eel- või järelelu, kes osalesid 2017. aastal galerii Positiivi EV100 kunstiprogrammis "Sada kunstimaastikku": Reet Sau "Siin on mu süda" (mai 2017), Ülle Saatmäe "Vaateväli" (september 2017), Maarja Mäemets "aega on küll / there's time" (oktoober 2017) ja Kristino Rav "Hämarala seniidis" (november 2017). Kolme kunstniku jaoks oli tegemist esimese isikunäitusega.

Reet Sau (s 1979): "Pildistamise ja piltide valmimise perioodil pole tegelikult algust ega lõppu. Näitus, mida tinglikuks lõpuks võib nimetada, on vaid verstapost, peatus pikal teel."
Ülle Saatmäe (s 1966): "Korraga ei saa kõike näidata, tuleb leida ennast puudutav lugu, siis on lootust, et see ka kedagi teist puudutab."
Maarja Mäemets (s 1991): "Ruum dikteerib väga palju, vahel ei usugi seda enne, kui seisad valmis töödega keset näitusesaali ning pead looma õigustatud terviku."
Kristino Rav (s 1987): "Kõik kulges üsna planeeritud rada pidi, sammud olid selged ja silme ees üsna konkreetne pilt, kuidas kõik kokku kõlama hakkab. Samas püüdsin kujutluspilti mitte takerduda ning jääda avatuks muutustele, mis võivad tööprotsessis tekkida."

Näituse kuraator ja galerii Positiiv galerist Kristel Schwede:"Tänunäitus "Vahetus! Enne ja pärast" on emotsionaalne rännak kunstiteoste valmimise põnevasse aega ning galeristi kirglik üritus materialiseerida ning pikendada kunstinäituse ruumilis-efemeerset olemust. Kindlasti on see ka hea kogemus galeristile astuda kunstniku jalajälgedes ja teha oma nahal läbi kogu näituse kavandamisega seotud protsessi valu ja ilu. Aitäh kõigile, kes galerii Positiivi senisel teekonnal on osalenud ja toeks olnud!"

Tänud: galeriis Positiiv esinenud kunstnikud ja fotograafid. külastajad ja sõbrad, koostööpartnerid.

Kõik on oodatud näituse avamisele! Galerii Positiiv asub Pelgulinnas, Roo 21a Tallinn.

Laupäeval, 19. mail kell 18-23 osaleb galerii Positiiv näitusega "Vahetus! Enne ja pärast" Muuseumiööl.

Foto: Reet Sau. Kalender. 2018

Vaata veel: