browser warning text

Eve Eesmaa graafikanäitus "Memoriin"

Kolmapäeval, 2. mail 2018 kell 17.00 avatakse TKK galerii Noorus II korruse projektiruumis Eve Eesmaa isikunäitus "Memoriin".

Tartu Kõrgema Kunstikooli õppejõud E. Eesmaa toob vaatajate ette erinevas formaadis siniruudulist graafikat, peamiselt aastatel 2017 ja 2018 rahvusvahelistel näitustel osalenud töid.

Eve Eesmaa sõnul on talle alati meeldinud kombineerida erinevaid pildidetaile ja tehnikaid. Eesti Trüki- ja Paberimuuseumi graafikastuudios tegutsemine on võimaldanud kokku sobitada mitmesuguseid trükitehnikaid senisest palju rohkem: tsingi sisse söövitatud sügavtrükki, linoollõiget, tüpograafilisi kirjamärke, reljeefse pinnaga valmismaterjale jne.

Autori mängulised ja tehniliselt mitmekülgselt teostatud graafikatööd on äratanud tähelepanu ja läbinud mitmeid tihedaid graafikanäituste konkursse väljaspool Eestit. Nooruse galerii projektiruumis eksponeeritavad teosed on osalenud eelmisel ja käesoleval aastal mitmel näitusel Austraalias, Bulgaarias, Colombias, Inglismaal, Itaalias, Jaapanis, Lõuna-Koreas, Mehhikos, Saksamaal, Rumeenias, Portugalis, Poolas jne.

Kontseptuaalses plaanis eksperimenteerib kunstnik visuaalsete fragmentidega minevikust, olevikust ja tulevikust. Aja jooksul kogunenud mõtteid, mälestuskilde ja sõnu tükkidena kokku pannes ja lahti lammutades tekivad erinevad ja vahel ka korduvad rütmid, situatsioonid, visioonid, hargnemised ja koondumised. Algne idee kaob, järgnev ilmub ja uueneb kõrvuti asetatud fragmentide vahelt. Korrastatud-reastatud struktuurid loovad uut visiooni varasemat nihestades, meenutades ja unustades. Kuidas üldse mäletame ja seome kokku erinevate lugude varieeruvaid ja üha rikkalikumaks arenevaid kordusi? Kuivõrd moondub minevik olevikus tuleviku jaoks? Kas tekib hoopis teine reaalsus - uus tõde? Kas see, mis varasemalt ja tegelikult oli, üldse kellelegi meenub?

Kunstnik tänab toetajaid: Eesti Trüki- ja Paberimuuseum, Eesti Kultuurkapital, Tartu Kultuurkapital, Tartu Kõrgem Kunstikool.

Lisatud foto: Eve Eesmaa. "Bluegrass". 2017.

TKK galerii Noorus on avatud T-L 11-18.

Sissepääs tasuta.

Vaata veel: