browser warning text

"Faust" Vanemuises

J. W. Goethe filosoofiline draama.

Tõlkijad August Sang, Helga Kross, Kirsta Mits, Harald Rajamets
Lavastaja ja dramaturg Hendrik Toompere (Eesti Draamateater)
Kunstnik Pille Jänes

Osades Linda Kolde, Marian Heinat, Veiko Porkanen, Andres Mähar, Reimo Sagor, Priit Strandberg, Margus Jaanovits, Hannes Kaljujärv, Jüri Lumiste, Jaanus Tepomees

Johann Wolfgang von Goethe filosoofilisel romaanil "Faust" on maailmakirjanduses palju sugulashingi. Elu mõtte ja igavese nooruse otsingud ning moraali ja eetika, patu ja põrgu, ihade ja auahnuse keerukalt läbipõimunud maailm läbib kõiki neid teoseid võimsa keerisena.

Lavastaja Hendrik Toompere: "Sageli aetakse segi Faust ja Mefistofeles. Sageli aetakse segi Faust ja Dante. Sageli aetakse segi põrgu ja paradiis. Alati aetakse segi, mis on praegu ja mis on olnud. Eriti suur segadus on selles, mis on ja mis tuleb. Selleks, et neid segadusi selgemaks muuta ongi meie lavastus. Kas elu on ennustatav või on see juhuslik? Kas on olemas lõppeesmärk või on kõik eesmärgipäratu? Kas on olemas peegel, mille valgused muudavad ruumi või kõigest staatiline fresko?

Tegevus hargneb ilusal mägismaal Firenze ümbruses, ühel merre ulatuval neemel Läänemere ääres, Tartus Werneri kohviku esisel tänaval, ühes viletsas Pärnu puumajas, Roomas ning muidugi ka põrgus ehk raudteejaamas, mis aetakse segi lennujaamaga. Ja lõpuks ollakse ikkagi Nizzas. Või on see Liivimaa mäestik? See pole enam kindel. Kindel on see, et see on suur lava.
Autorid: Goethe, Dante, Marlowe, Mann, Ervin ja Jumal ja mina ja kõik teised."

Esietendus 3. veebruaril 2018 Vanemuise teatri suures majas.

Vaata veel: