browser warning text

Filmifestival "Kino maale"

Priit Pärna animafilmifestivalist välja kasvanud filmifestival "Kino maale" toob oktoobris vaatajateni kolm värviküllast nädalat, keskendudes animatsioonile ja eeskätt Nukufilmi loomingule läbi kuue aastakümne.

Esimest korda toimuv filmifestival "Kino maale" teeb kummarduse Nukufilmi loomingule.

"Kino maale" filmifestivaliga saavad kaasa lüüa kultuuri- ja haridusasutused üle Eesti, näidates 9.–29. oktoobrini festivali erinevaid programme. Tänaseks on korraldaja Indrek Jurtšenko sõnul näitamiskohana registreerinud juba ligi 100 raamatukogu, kultuuri- ja rahvamaja ning kooli ja lasteaeda, mis ületab kõik ootused mitu korda.

Filmifestivali "Kino maale" fookus on tänavu animatsioonižanril ning suuresti Nukufilmi 60. sünnipäeval. Nii ongi vanim animatsioon 1957. ning värskeim 2017. aastast.

Festivali kavas on kokku üheksa põhi- ja kolm eriprogrammi, animatsioonikoolitus ja -konkurss koolilastele ja noortele ning ajateenijatele.

Rongianimatsioon toob festivali Elroni reisijateni suundadel Tallinn-Tartu, Tartu-Valga, Tallinn-Narva, Tallinn-Viljandi ning Bussianimatsioon jõuab animasõpradeni 15 Go Busi kaugliini bussis. Militaaranimatsiooni kinoõhtutega liituvad 1. ja 2. jalaväebrigaad. Laste ja koolinoorte animatsioonikoolitused toimuvad 9.-11. oktoobrini Tapa Gümnaasiumis.

"Kino maale" jõuab tänavu peaaegu kõikidesse Eesti maakondadesse. Leia endale lähim kodune kinosaal ja meelepärased programmid festivali kodulehelt ja ela festivali tegemistele kaasa ka Facebooki fännilehel!

Sissepääs tasuta.

Vaata veel:

Galerii