browser warning text

Filmilindifestival 2018

Tänavune Filmilindifestival on pühendatud teekonnafilmidele.

Kino Sõprus ja Tartu Elektriteater korraldavad 18. augustil 2018 Järva-Jaanis Filmilindifestivali, millega avaldatakse austust aegumatule kinokunstile. Tänavu võetakse fookusesse road movie’d ehk teekonnafilmid.

Filmilindifestival toimub Järva-Jaani Kinomuuseumis ning Vanatehnika varjupaigas - vanade busside, trammide ja trollide keskel. Festivali iseloomulik osa on kinoklassikaks saanud filmide näitamine 35-millimeetristelt lintidelt. Põrina saatel jookseb vanade projektorite vahelt läbi mitukümmend kilomeetrit rariteetset filmilinti.

Tänavune festival on järjekorras juba kolmas. "Omaaegsest üsna juhuslikult lendu lastud uitmõttest on tänaseks saanud väga ilus traditsioon, publik on võtnud selle veidi unenäolise suvelõpufestivali suurepäraselt vastu," rääkis üks festivali korraldajatest Kristel Lipand.

"Oleme korraldanud festivali valdavalt vabatahtlike abiga, armastusest filmikunsti vastu ja üsna julgelt eksperimenteerides. See on olnud paras teekond ja proovime publikut uute lahendustega üllatada tänavugi," ütles Lipand. Publik saab sel korral festivalil öiseid seansse nautida heinamaale püstitatavas autokinos. Nii võib teekonnafilmidele kaasa elada otse rooli tagant, kinohelid autoraadiost kostumas.

Festivalipäeval linastuvad Eesti filmiklassikasse kuuluv "Nipernaadi" (1983), vendade Kaurismäkide "Worthless" (1982) ning ikooniline road movie "Easy Rider" (1969). Öises autokinos näidatakse Jim Jarmuschi saladuslikku mängufilmi "Dead Man" (1995) ning postapokalüptilist märulit "Mad Max 2" (1981). Päeva vältel linastuvad festivaliplatsile püstitatavas kinotelgis Rahvusarhiivi valitud multifilmid ning lühifilmid.

Festivalil jagub lisaks kinokunsti nautimisele palju muudki tegevust. Lastel on võimalus osaleda animatsiooni töötoas ja viktoriinis, mängida lauamänge ning seigelda vanade sõidukite keskel aaretejahil.

Hea meeleolu loovad maitsev toit ja jook, päeva saadavad festivaliplatsil öösse popup klubi VÄLK DJ-d. Samuti saab festivalil võistelda lauatennise turniiril, osaleda Järva-Jaani bussiekskursioonil ning visata leili ainulaadses tuletõrjebussis paiknevas saunas.

Pealinnast ja Tartust tulijaid toovad soovi korral festivalile bussid, millega on võimalik hilisel öötunnil ka tagasi Tallinna või Tartusse sõita. Festivali piletid on alates tänasest saadaval piletimüügiportaalis Fienta.ee ning Sõpruse kinos.

*Buss väljub 18. augustil Tallinna Rahvusraamatukogu eest kell 13.30 ning sõidab tagasi Tallinnasse kell 03.00.
**Buss väljub 18. augustil Tartu Vanemuise alumisest parklast kell 14.00 ning sõidab tagasi Tartusse kell 03.00.

FILMID KINOMUUSEUMIS
16.00 Eesti filmiklassikasse kuuluv "Nipernaadi" (1983)
18.00 Vendade Kaurismäkide road movie "Worthless" (1982)
20.30 Ikooniline teekonnafilm "Easy Rider" (1969)

ÖÖKINO HEINAMAAL
22.30 Jim Jarmuschi saladuslik mängufilm "Dead Man" (1995)
01.00 Postapokalüptiline märul "Mad Max 2" (1981)

RAHVUSARHIIVI LÜHIFILMIDE PROGRAMM KINOTELGIS
15.00-16.30 Nukufilmid
"Väike motoroller"
"Operaator Kõps seeneriigis"
"Operaator Kõps marjametsas"
"Operaator Kõps üksikul saarel"
"Operaator Kõps kiviriigis"

17.00-18.30 Kroonika- ja dokumentaalfilmid
"Suur lumetuisk Baltimaal jõulukuul 1913"
"Retk läbi Setumaa"
"Ajaloolised mälestused Eestimaa minevikust"
"Filmikaameraga läbi Eesti"
"Filmikaameraga läbi Eesti"
"Fotorondo"
"Fotomure"

19.00-20.30 Lühifilmid
"Külaline" (režissöör Elo Tust, 1979)
"Väekargajad" (režissöör Talvo Pabut, 1993)
"Võsakurat" (režissöör Peeter Simm, 1976)
"Pulmapilt" (režissöör Raul Tammet, 1980)

Festivali toetajad ja sõbrad: Järva vald, Eesti Kultuurkapital, Eesti Filmi Instituut, Rahvusarhiiv, Ellington, DHL, Kaitseliidu Järva malev, RGB Baltic, Culflex Production, Fritz-Kola, Havana Club.

Vaata veel:

Galerii