browser warning text

Fotonäitus "Käigud rajal"

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi keldrisaalis avati 6. jaanuaril 2018 fotonäitus "Käigud rajal", mis kajastab möödunud aasta Soudal Eesti CX karikasarja viiel etapil tehtud fotosid.

Näituse autor on Lõuna-Aafrika päritolu fotograaf ja endine profirattur Adam Illingworth.

Näitus tutvustab cyclocross’i ehk ekstreemse rattakrossi ilu ja valu. 2017. aasta Soudal Eesti CX karikasari kätkes endas seitset etappi üle Eesti, näitusel saab näha pilte viiest etapist: Elva, Audru, Suure-Jaani, Narva ja Pirita. Hoidmaks head cyclocross’i traditsiooni, toimuvad võistlused tavaliselt sügiskuudel, mis annab maastikule erinevaid tingimusi nagu muda, lumi ja liiv. Lisaks nendele on rajale loodud ka teisi takistusi, et sõitjate väljakutse oleks veelgi suurem. Illingworth proovibki fotode kaudu vaatajale edasi anda radade erinevust ja unikaalsust.

Lisaks näituse piltidele on külastajatele välja toodud tänapäevane tipptasemel varustusega cyclocross'i võistlusratas ja rattaässa Rein Taaramäe esimene treening- ja võistlusratas Start-Šosse, mis kuulus tema käsutusse 1990. aastate lõpul Vändra rattaklubis Viko.

Näitus on huvilistele avatud märtsikuuni.

Vaata veel: