browser warning text

Fotonäitus "Lapsepõlv unistuste Mustamäel"

Imelik mõelda, et ema ja isa olid kah kunagi noored ... ja mis veel kummalisem – nad olid kunagi isegi lapsed! Praegusel laste- ja noortekultuuri aastal on paslik meenutada, mil moel "kultuurselt" veetsid oma aega Mustamäe lapsed 40 aastat tagasi.

Fotograaf Enn Kesa (s 1941) kolis oma perega Mustamäe esimesse 9-korruselisse majja elama just siit Kalamajast. Elu Mustamäel oli ilus. Kõik täiuslikuks lapsepõlveks oli olemas. Maja taga kasvas isegi väike männimetsatukk, kus lapsed koos sõpradega veetsid enamuse oma vabast ajast. Suved aga veedeti kõik maal suvilas, milleks oli vana talumaja.

Piltidel on näha mänge toas ja õues – nii suviseid kui talviseid, nii linnas kui maal; sünnipäeva; karussellisõitu, aga ka kunagi pea iga lapse ellu kuulunud kartulivõttu ning koos emaga kurkide soolamist. Siinsed kaadrid kannavad endas tugevat ajastuhõngu. Loodetavasti äratavad pildid täiskasvanud vaatajates hulga toredaid mälestusi, lastel aitavad aga aimu saada, kuidas need ema ja isa siis ikka lapsed olid.

Näitus jääb avatuks kuni 4. veebruarini 2018.