browser warning text

Gravitatsioon

Rakvere Teater

Lavastaja Raivo Trass
Kunstnik Riina Vanhanen
Videokunstnik Peeter Rästas
Osades Tarmo Tagamets, Peeter Rästas, Liisa Aibel, Madis Mäeorg, Toomas Suuman, Silja Miks, Helgi Annast ja Volli Käro ning külalisena Arvi Mägi.

Milvi, Vilja, Arno, Arkaadi, Heino, Raimond, Haarald ja Aadu. Pansionaadis valitseb turvaline rutiin – magustoiduks kissell, õhtul telekas, kiiktool ja kudumisvardad. Elu oleks igav, kui siia ei lisaks vürtsi kurameerimised, nääklemised ning mälestused.

Ühel õhtul sajab taevast alla meteoriit, otse pensionäride keskele. Algab seiklus, mida keegi enam ei oodanud. Eakatest saavad üleöö meediastaarid, kes on pidevalt tähelepanu keskpunktis. Kas au ja kuulsus on see, mis teeb meie kangelased õnnelikuks?

"Gravitatsioon" on tunnustatud filmikriitiku Donald Tombergi sulest pärit tragikoomiline näitemäng, mis jäi Raivo Trassile silma Eesti Teatri Agentuuri korraldatud draamatekstide võistlusel, kuhu ta oli kutsutud osalema žüriis.

Kui ta sai ettepaneku tulla, peale eelmise aasta ülimenukat suvelavastust "Maailma otsas", taas Rakverre lavastama, oli ta esimene mõte, et see peab olema seesama "Gravitatsioon". "See jäi mind kummitama. Eestis on loodud niivõrd palju ilusa emakeelega näitemänge, mis vääriksid lavale seadmist," selgitab Raivo lõpliku otsuse tegemise tagamaid. Lühidalt võtab ta loo sisu kokku järgmiselt: "Lugu räägib sellest, et ükskõik, millises eas või millistes tingimustes inimesed on, nad tahavad olla KODUS. Me vajame suhtlemist oma lähedastega ning meil on vaja tunda nende toetust".

Esietendus 4. märtsil 2017 Rakvere Teatri väikeses saalis.

Galerii