browser warning text

HELISEVAD PUUD

KONTSERT "HELISEVAD PUUD"

L 18.08.2018 KELL 21 RMK Oandu lkülastuskeskuse suur küün, Lääne-Virumaa, Lahemaa rahvuspark
,
EESTI LOODUSE PÄEV

Esinevad:
MARI-LIIS UIBO - viiul
AARE TAMMESALU - tšello

kavas Giovanni Battista Cirri, Reinhold Gliere, Johan Halvorsen teosed
kuulda saab ka esinejate mõtteid pillidest, pillipuudest ja muusikast

MARI-LIIS UIBO (1990) alustas viiuliõpingutega 6-aastaselt dotsent Ivi Tiviku juhendamisel. 1997-2006 õppis ta Tallinna Muusikakeskkoolis, 2012 lõpetas bakalaureuseõppe Viini Muusika- ja Näitekunsti Ülikoolis prof. Gerhard Schulzi (Alban Berg kvartett) viiuliklassis, jätkas magistriõpinguid USA-s Oberlini Konservatooriumis Artist Diploma programmi raames prof. Milan Viteki juhendamisel ning lõpetas 2014 silmapaistvate tulemustega cum laude.
Mari-Liis on edukalt osalenud mitmetel konkurssidel (s.h. Trento I Ülemaailmse noorte viiuldajate konkursi laureaat, Rahvusvahelise Flame konkursi finalist, Danenberg Honors Recital võitja nii kammeransamblite kui ka solisti kategoorias, diplomid ESTA noorte keelpillimängijate konkurssidel). Alates 2001. aastast on Mari-Liis regulaarselt osalenud suvekursustel ning külastanud meistriklasse: Maestro Ivry Gitlis, prof. Alexander Fischer, prof. Anatoli Reznikovski, prof. Per Enoksson, Ilia Korol, Elena Denisova, Areta Zhulla, Sirpa Lannes-Tukiainen, ISA 09 ja ISA 11 – kaasaegse muusika interpretatsioonikursus (Klangforum Wien, Sophie Schafleitner, Nigel Osborne), keelpillikvarteti treeningprogramm (Jupiter String Quartet).
Alates 1998. aastast on Mari-Liis Uibo olnud sagedane esineja erinevatel Eesti ja rahvusvahelistel muusikafestivalidel. Ta on edukalt soleerinud erinevate orkestrite ees nagu ERSO, Klaaspärlimäng Sinfonietta, Tveri Filharmoonia kammerorkester, Moskva Virtuoosid, Sinfonietta Riga, töötanud koos nimekate dirigentidega nagu Paavo Järvi, Vladimir Spivakov, Darrell Ang, Andrei Kruzhkov, Dmitry Banaev, Andres Mustonen, Paul Mägi, Naoki Sugiyama, Timothy Weiss ning Raphael Jiménez. Rahvusvahelist tunnustust on ta pälvinud kontsertreisidel Skandinaaviamaades, Itaalias, Prantsusmaal (kontserdisarjas „Uus Euroopa, noored talendid“), Hollandis, Saksamaal (kontserdisarjas „Forum junger Künstler“), Portugalis, Austrias, Maltal, Türgis, Iraanis, Hiinas, Venemaal, Ameerika Ühendriikides (Oberlin Conservatory 2013 Illumination Tour in NYC) ja Kanadas. Ta on Vladimir Spivakovi rahvusvahelise heategevusfondi stipendiaat.
Mari-Liis on kaasa teinud paljudes orkestriprojektides (s.h. Viini Akadeemia orkestris, vanamuusika ansamblis „Hortus Musicus“, Oberlini kaasaegse muusika ansamblis, kontsertmeistrina Oberlini Konservatooriumi kammer-orkestris ja sümfooniaorkestris) ning mängib erinevate kammeransamblite koosseisus. Solisti ja kammermuusikuna debüteeris ta 5. mail 2016 Washington DC Kennedy keskuse Millennium Hall laval.
Koos organist Ulla Kriguliga ilmus 2007. aasta lõpus Austrias eesti muusikat tutvustav CD „Bernsteinstraße“.

Tšellist AARE TAMMESALU tegutseb solisti ja kammermuusikuna, esitades nii klassikalist repertuaari kui ka nüüdismuusikat. Lisaks on ta aktiivne kontserdikorraldaja ja pedagoog. Tammesalu õppis tšellomängu Tallinna Muusikakeskkoolis L.Leichteri klassis ja Tallinna Riiklikus Konservatooriumis I.Juuli ning prof. T.Velmeti juures. Tammesalu on Vabariiklikul keelpillimängijate konkursi (1987) laureaat. Hiljem täiendas ta end EMTA magistrantuuris prof. P.Paemurru juhendamisel.
Oma pillimänguoskusi on ta lihvinud eratundides Moskvas prof. M.Homitseri juures ja osalenud prof. M.Osterdagi meistrikursustel. Tammesalu on osalenud pea kõikidel Eesti muusikafestivalidel ning üles astunud rahvusvahelise mainega festivalidel Itaalias (Emilia Romagna Festival, Autunno Musicale), Armeenias (Yerevan Perspectives), Kanadas (Exeter Bach Festival), Türgis (Bach: before and after), Saksamaal (Usedomi Muusikafestival, Brandenburgi Liidumaa kultuurifestival), Soomes (Crusell-Viikko), Leedus (Gaida), Iraanis (Fadjr), Moldovas (Zilele Muzicii Noi), Kreekas (Around the Piano), Maltal (Malta Rahvusvaheline Orelifestival) jne. Ta on soleerinud
ERSO, RO Estonia Sümfooniaorkestri, Klaaspärlimäng Sinfonietta, Pärnu
Linnaorkestri, XXI sajandi orkestri, Kotka Linnaorkestri (Soome), Cathedral Bluff´s Symphony Orchestra (Kanada), Eesti Rahvusmeeskoori ja Moskva Konservatooriumi segakoori ees. Tammesalu on Tobiase Keelpillikvarteti ja ansamblite Resonabilis ning
Reval Ensemble liige. Ta on olnud Giovanni Bonato, Lepo Sumera, Eino Tambergi, Andres Uibo, Mirjam Tally, Andrus Kallastu, Marianna Liiki jt heliloojate teoste esiettekandjaks. Heliplaatidele on ta salvestanud A.Kapi, T.Kõrvitsa, K.Singi, L.Sumera, T.Tulevi, M.Tally jt loomingut. 2010 ilmus koostöös ERESega heliplaat "Tšello ja orel",
millel kõlab eesti heliloojate tšellomuusikaka läbi aegade. 2008. aastal tegi ta tummfilmi "Noored kotkad" (1927, režissöör T.Luts) taasesituse muusikalise kujunduse ja osales ETV mängufilmi "Pimedad aknad" heliriba taastamisel ning muusika uuestisalvestamisel (helilooja E.Tamberg).
Aare Tammesalu on töötanud muusikaprodutsendina Eesti Kontserdis ja Pärnu Filharmoonias. Ta on 1995. aastast Saaremaal toimuva Mustjala festivali ja Kadrioru Lossimuusika kontserdisarja kunstiline juht. Tammesalu tegevust on tunnustatud Eesti Kultuurkapitali aastapreemia ja Hendrik Krummi nimelise kultuuripreemiaga.

RMK OANDU KÜLASTUSKESKUS asub Lahemaa rahvuspargis, 3 km Sagadi mõisast Altja poole. Oandul tutvustatakse Lahemaa loodust ja looduses liikumise võimalusi ning metsa kasvatamist ja kasutamist läbi aegade. Siin saab vaadata filme ja slaidiprogramme loodusest ja vana-aja metsatööst, osaleda loodusõppeprogrammidel ja sündmustel. 1860. aastal ehitatud ajaloolises metskonnahoones on interaktiivne ekspositsioon "Metskonna lugu", mis jutustab metskonna tööst läbi aegade.
Oandu on loodusradade sõlmpunkt - õuest või lähikonnast algab seitse õppe- või matkarada. Külastuskeskuses on hulk erinevatest ajastutest pärit hooneid, igaühes näitus või isegi mitu.
Näitused on otsekui radade pikenduseks ja rajale mineja ettevalmistuseks külastuskeskuses. Nii tutvustab ”Kopraraja aastaring” Käbitares kopra elu ja toimetamist Koprarajal, "Kuidas käbist saadi puu" on sissejuhatuseks Pärandkultuuri rajale, Altja mereranna õpituba Altja loodus- ja kultuuriloolisele rajale.

Korraldajad:
Loovüksus MTÜ
Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK)

Toetajad:
Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital

Vaata veel:

Galerii