browser warning text

Hingedepäeva kontsert Otepääl

Esinevad Kristina Vähi (sopran), Aare Saal (bariton, RO Estonia) ja Piia Paemurru (klaver).

2. novembril kell 19.00 toimub Otepää Kultuurikeskuses mõtisklev ja puudutav hingedepäeva kontsert. Esinejate hulka kuuluvad kauni häälematerjaliga sopran Kristina Vähi, tundeküllase esituslaadiga bariton Aare Saal RO Estoniast ning klaveril saadab Eesti üks hinnatumaid ansamblipartnereid Piia Paemurru.

KRISTINA VÄHI
on tunnustust pälvinud nii ooperi-, opereti- kui ka muusikalisolistina. Ta on lõpetanud Tallinna G. Otsa nim Muusikakooli (õp. Mare Jõgeva) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, omandades bakalaureuse- ja magistrikraadi ooperilaulu erialal (õp. Riina Airenne, prof. Tamara Novitšenko). K. Vähi on täiendanud end Haagi Kuninglikus Konservatooriumis ning osalenud mitmes meistriklassis (Eva Märtson, Gerhard Kahry, Christina Deutekom, Rudolf Piernay, Ingrid Kremling, Judith Beckman, Matti Pelo, Monika Hauswalter). K. Vähi on võitnud I preemia Klaudia Taevi nim rahvusvahelisel noorte lauljate konkursil (1996). Aastatel 2006-2013 töötas K. Vähi Rahvusooper Estonias solistina. Ta on laulnud ka teatri Vanemuine ja EMTA Ooperistuudio etendustel, Kuressaare ooperipäevadel, teda on kutsutud laulma erinevatele festivalidele ning Smithbridges Production’i ja teatri Vanemuine korraldatud muusikalidesse. Alates aastast 1997 on ta loomingulise ühenduse Operetta Scretta solist. Tema rollide hulka kuuluvad: Adina (Donizetti „Armujook“), Paruness (Lortzing „Salakütt“), Ännchen (Weber „Nõidkütt“), Oscar (Verdi „Maskiball“), Mozarti rollidest Zerlina, Esimene daam ja Despina („Don Giovanni“, „Võluflööt“, „Così fan tutte“); Menotti ooperitest Lucy, Monica ja Miss Pinkerton („Telefon“, „Meedium“, „Vanatüdruk ja varas“); Rossini ooperitest Fanny ja Clorinda („Abieluveksel“, „Tuhkatriinu“); Nedda (Leoncavallo „Pajatsid“), Ninetta (Prokofjev „Armastus kolme apelsini vastu“), Luise (Aints "Rehepapp"), Adele ja Gagliari (Strauss „Nahkhiir“, "Viini veri"), Lisa ja Stasi (Kálmán „Krahvinna Mariza“, "Silva"), Damon (Händel „Acis ja Galatea“), Maria (Leigh „Mees La Manchast“), Soulgirl ja Carlotta (Webber "Jesus Christ Superstar", "Ooperifantoom") jt. Hetkel tegutseb K. Vähi vabakutselise ooperisolistina.

AARE SAAL
lõpetas Eesti Muusikaakadeemia lauluerialal, õpetajateks prof. Ivo Kuusk, prof. Virgilijus Noreika ja prof. Jaakko Ryhänen. Aastal 1990 osales ta Gino Bechi ja aastatel 1997–2000 Rolando Panerai meistrikursustel Itaalias. Aare Saal on võitnud I koha rahvusvahelisel konkursil „Rossini ja Donizetti hääled“ (1996, Itaalia). 1997. aastal omistati talle G. Otsa nim. preemia. Aare Saal debüteeris 1989. aastal Estonias peaosaga Mozarti ooperis „Figaro pulm“. Ta on laulnud üle 40 ooperi- ja operetirolli nii Estonia kui Vanemuise lavastustes ja välismaal. Olulisemad on nimiosad Verdi „Nabuccos“, Mozarti „Don Giovannis“, Tšaikovski „Jevgeni Oneginis“, Verdi „Rigolettos“, Figaro (Rossini „Sevilla habemeajaja“), Escamillo (Bizet’ „Carmen“), Belcore (Donizetti „Armujook“), Verdi Don Carlo („Ernani“), Rodrigo („Don Carlo“), Renato („Maskiball“) ja Amonasro („Aida“), Jeletski (Tšaikovski „Padaemand“), Valentin (Gounod’ „Faust“), krahv Almaviva (Mozarti „Figaro pulm“), Dandini (Rossini „Tuhkatriinu“), Marcello (Puccini „Boheem“), Edwin (Kálmáni „Silva“), Achillas (Händeli „Julius Caesar“), Kolmas külaline ja USA sõdur (Tüüri „Wallenberg“), Severo (Donizetti „Poliuto“) jt. Aare Saal on osalenud etendustel Läti Rahvusooperis, Leedu Ooperi- ja Balletiteatris, Firenze Linnateatris, Stockholmi Dramatiska Ensemble’is ning Malmö Ooperi- ja Muusikateatris. Lisaks ooperirollidele kuulub tema repertuaari lai valik soolokavasid nii eesti, vene kui itaalia muusikast.

PIIA PAEMURRU
on Eesti üks hinnatumaid ansamblipartnereid eelkõige ooperilauljatele, kuid kontserditegevus on teda kokku viinud paljude väljapaistvate muusikutega nagu Eilene Hannan, Rhoda Achieng, Virgilijus Noreika, Jaakko Ryhänen, Margarita Voites, Mati Palm, Pille Lill, Nadia Kurem, Hanna-Liina Võsa, Oliver Kuusik, Aare Saal, Kädy Plaas, Marion Melnik, Priit Volmer, Angelika Mikk, René Soom, Teele Jõks, Helen Lokuta, Pirjo Püvi, Angelika Klas-Fagerlund, Mari Tampere-Bezrodny, Peeter Paemurru, Anna-Liisa Bezrodny, Andreas Lend, Vahur Vurm jpt. Ta on lõpetanud Tallinna Konservatooriumi (prof. Laine Mets, MA 1999) ning töötab aastast 1986 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lauluosakonnas klaverisaatjana. Alates aastast 2016 on ta teatris Vanemuine tööl kontsertmeistrina. P. Paemurru on esinenud solistina ning erinevate ansamblite koosseisudes Baltimaades, Skandinaavias, Saksamaal ja Venemaal. Ta on pälvinud mitmel laulukonkursil parima klaverisaatja eripreemia, sealhulgas viiel korral rahvusvahelisel K. Taevi lauljate konkursil. Koos Rootsi laulja Ingegerd Björklundiga on valminud 2 CD-plaati ja ilmunud on CD Marje Sinki jõululauludega, solistideks Pille Lill, Aare Saal ja Oliver Kuusik (PLMF, 2006).

Vaata veel: