browser warning text

Hõimukuu film: "Saami veri"

"Saami veri" (Rootsi, 2016) on sünge kasvulugu, mis viib vaataja 1930. aastate Rootsi saamide keskele ja valgustab ühtlasi üht häbiväärset perioodi kõikide Põhjamaade ajaloos.

Saami päritolu autori Amanda Kernelli film pälvis Veneetsia filmifestivalil parima debüütfilmi preemia ja Göteborgi filmifestivalil parima Põhjamaade filmi preemia. Film pälvis 2017. aasta Euroopa Parlamendi filmiauhinna Lux Prize.

Elle Marja õpib oma perelt põdrakasvatust ja traditsioonilist elulaadi. Koolis aga kasvatakse saami lapsi rootslasteks, hoolimata sellest, et tegelikult neid rootslastega võrdselt ei kohelda.

Tahtejõuline Elle Marja ei soovi kuuluda teisesordiliste ja alavääristatud inimeste hulka ning põgeneb Uppsalasse, et alustada seal uut elu. Oma keele, kultuuri ja ajaloo eest ei saa aga niisama lihtsalt põgeneda…

Linateose menule aitavad kaasa kindlasti eheda, põdrakasvatajate perest pärit peaosalise Lene Cecilia Sparroki näitlejatöö ning operaatorite Sophia Olssoni ja Petrus Sjöviki kaunid ülesvõtted.

Film linastub eestikeelsete subtiitritega.

Vaata veel:

Näita kaardil Sulge kaart