browser warning text

Ilmar Kruusamäe maalinäitus "Inimene"

Vana-Võromaa Kultuurikojas saab vaadata hüperrealismi elava klassiku Ilmar Kruusamäe (sünd 1957) näitust "Inimene". Valik suuremõõtmelisi portreesid on ülevaade loomingust, millega kunstnik tähistab oma juubeliaastat.

"Kruusamäe on häiritud realist, keda tema enese empaatia on ahistamas, kuid kes sellele vaatamata ei lase hetkel tuhmuna ja ajal kaotsi minna," kirjutab Võrumaalt pärit kunstiteadlane Eha Komissarov. Ta tunnustab Kruusamäe oskust hüperboliseerida oma modelle, teravdades vaevumärgatavalt nende ilmet või varustades mõne reetliku poosiga, mis paljastab groteskset käitumist või kõneleb hingelisest sedagusest.

Kunstnik on loonud mitmeid kümneid hiigelportreid, vastu vaatamas Ants Juske, Sven Kivisildnik, Marko Mäetamm, Tõnis Mägi, Eha Komissarov, Imat Suuman, Matti Milius, Hannes Varblane, Kurt Vonnegut, Arvo Kukumägi, viimane mandani keele kõneleja Edwin Benson, ema portree jt. Need on need inimesed, kes on olnud aastaid kunstniku kõrval, kellega ta on koos kasvanud ja küpsenud. Tänu sellele on maalil säilinud ka inimese isikupära.

Maalide valikut ja näituse tervikpilti saab näha Vana-Võromaa Kultuurikoja näitusesaalis (Katariina allee 11, Võru).

Näituse avamine 22. märtsil 2017 kl 13.

Vaata veel: