browser warning text

IV üleriigiline Koidula etluskonkurss täiskasvanutele

2018. aastal möödub 175 aastat Lydia Koidula sünnist.

Väärikaks Eesti Vabariik 100 sündmuseks ja Koidula pärandi väärtustamiseks ellu kutsutud üleriigiline Koidula etluskonkurss täiskasvanutele päädib finaalvõistlusega emakeelepäeva eel, 10. märtsil 2018 Pärnus Koidula muuseumis.

Tänapäevases asjalikus maailmas on ununemas on eesti luule võim ja vägi, mis on sillutanud teed vabadusele ja iseseisvusele. Head eesti luuleloomingut on palju ja seda lisandub iga aastaga. Samas on vähenenud lugemisharjumus kasvatanud vajaduse motiveeriva vahendaja ehk etleja järele. Etleja ei ole ettelugeja, vaid ta on autori mõtete ja stiili vahendaja auditooriumile, rakendades oma annet ja oskusi.

Etluskonkursi eesmärk on aktiveerida täiskasvanud inimeste luule- ja etlushuvi kogu riigis; arendada etluskunsti viljelemist nii professionaalide kui ka harrastajate hulgas ja anda oma oskuste esitlemiseks motiveeriv väljund traditsioonilise mitmetasandilise etluskonkursi näol, kus iga piirkondliku eelvooru 2-3 parimat esinejat lähetatakse finaalvõistlusele Koidula muuseumisse Pärnus.

Konkursi osavõtjate sõelumist eelvoorudes korraldavad eesti kirjanike muuseumid:

Aavikute muuseum Kuressaares 27. jaanuaril kell 12,
Dr. Fr. R. Kreutzwaldi memoriaalmuuseum Võrus 9. veebruaril kl 14,
Oskar Lutsu majamuuseum Tartus 10. veebruaril kell 11,
Tammsaare muuseum Tallinnas 10.veebruaril kell 12,
Koidula muuseum Pärnus 3. märtsil kell 12.

Konkursist osavõtja peab olema vähemalt 18 aastat vana ja esinemise kestus soovitavalt mitte üle 7 minuti. Esitatakse kaks luuletust, millest üks peab kindlasti olema Lydia Koidula ja teine esitaja enda vabalt valitud eesti autori looming. Konkursi finaalis hindab esinemisi kolme liikmeline professionaalidest žürii, kuhu tänavu kuuluvad luuletajad Triin Soomets ja Kaupo Meiel ning näitleja Jaak Johanson. Konkursi võitja auhind on Lydia Koidula pastellportreemaal(autor Vello Paluoja) ning auhinnafondi toetavad Eesti Kultuurkapital ning mitmed eesti teatrid.

Konkursi eestvedaja on Koidula muuseum koostöös Eesti Kirjanike Muuseumide Ühinguga ning patroon on poetess Triin Soomets.

Lisainfo: Elmar Trink, elmar@pernau.ee, +372 528 6522

Vaata veel: