browser warning text

Ivar Kaasiku näitus "Narva pommitamine"

Laupäeval, 10. märtsil kell 16.00 avatakse Narva muuseumi kunstigaleriis Ivar Kaasiku isikunäitus.

Näitusel "Narva pommitamine" on Ivar Kaasiku looming aastatest 2014-18. Narva isikunäitusega tutvustab kunstnik oma seoseid traditsioonide ja tänapäevaga, looduse ja lootusetusega. Oma töödes näitab Kaasik inimese tulevikuga seotud igatsusi, lootusi ning hirme.

"Näitusel olevad tööd pole pelgalt klassikalised lahingumaalid Narva kaitsmisest ja hävitamisest, need on teadmatusest tekkinud ja ajalooliselt konstrueeritud. Nad on veidi raskemeelsed, melanhoolsed, klassikalise maalilaadi ja värvikäsitlusega, harmoonilise kompositsiooniga välgatused kunsti lähiajaloost. Meile tuttavad lahingumotiivid meenutavad igapäevas nähtut. Suur osa sellest on abstraktne, inimest sealt ei leia. Nagu filmist väljarebitud kaadrid vahetult enne plahvatust. Kõik on näiline ning suhestub eelkõige tõe-eelsega," kirjutab kunstnik oma näituse tööde kohta.

Ivar Kaasik (sündinud 1965. aastal Kuressaares) õppis 1983-92 Eesti Kunstiakadeemias arhitektuuri ja hiljem metallehistöö kateedris, alates aastast 1999 tegutseb vabakutselise kunstnikuna. Näitustel osaleb ta alates 1989. aastast, Saksa Maalikunstnike Liidu liikmeks astus 2001. aastal ja Eesti Kunstnike Liidu liikmeks 2012. aastal. Kaasik on ka Eesti Maalikunstnike Liidu liige ja Eesti Metallikunstnike Liidu liige.

Näitus jääb avatuks 15. aprillini 2018.

Info: tel 359 9230, info@narvamuuseum.ee