browser warning text

Jaapani popkultuuri festival "AniMatsuri 2018"

22.–23. septembril toimub Tartus kaheteistkümnes Jaapani animatsioonile ja popkultuurile pühendatud festival "AniMatsuri".

Tegemist on kahepäevase eelkõige noortele suunatud festivaliga, mis toob kohale huvilisi nii Eestist, Lätist, Soomest kui ka mujalt lähiümbrusest. Programmi koostamisel peetakse silmas võimalikult vaheldusrikast ja põnevat sisu.

Festivalil on võimalik osaleda erinevatel võistlustel, kuulata ettekandeid ja presentatsioone ning osaleda töötubades. Kohapeal saab lugeda erinevaid põnevaid mangasid ja raamatuid ning uurida, mida põnevat on müüa poodidel ja kirbuturul. Seekordki saab osa võtta erinevate videomängude turniiridest.

Oodatuimaks sündmuseks on erinevate anime-, manga-, filmi- või mängutegelaste kehastamine cosplay-võistlusel. Võisteldakse parima kostüümi auhinna nimel. Mitmete erinevate auhindade seas on võimalus sõita Eestit esindama nii Londonis toimuvale üle-euroopalisele cosplay-võistlusele EuroCosplay kui ka Rootsis toimuvale Põhja-Euroopa võistlusele Nordic Cosplay Championship. Cosplay-võistluse peaauhind on aga reis Prantsusmaale Euroopa suurimale Jaapani-teemalisele messile JapanExpo. Kostüüme hindab rahvusvaheline ekspertidest koosnev žürii.

Festival toimub Tartus Hugo Treffneri Gümnaasiumis. Traditsiooniline laupäevaõhtune peopaik on Tartu Erinevate Tubade Klubi, kus saab lisaks DJ-de saatel tantsu vihtumisele võtta osa põnevatest seltskonna- ja videomängudest ning teiste festivalikülastajatega mõnusalt aega veeta.

"AniMatsuri" korraldaja on MTÜ Jaapani kultuuriklubi Asashio koostöös mitmete partnerite ja sponsoritega. "AniMatsuri" partnerid on GamingHouse, Estravel, Jaapani Suursaatkond, UniConi festival Lätis, ning festivali peasponsor on Tartu Linnavalitsus.

Vaata veel:

Näita kaardil Sulge kaart