browser warning text

Jazz.ee ja Ülikooli Kohviku Jazzklubi esitlevad: Paul Daniel ja Ramuel Tafenau

Paul Daniel ja Ramuel Tafenau duo kontserdil kõlab improvisatsiooniline ja eksperimentaalne helide maailm.

Paul Daniel – kitarr
Ramuel Tafenau – trummid

Kava koosneb põhiliselt Paul Danieli loodud muusikast. Koosseisus on esindatud kitarr ja trummid. Muusikas kohtuvad kaks vastandlikku maailma: õrn, intiimne akustiline kitarr ja perkussiooni-instrumendid ning käre, jõuline elektrikitarr ja trummid.

Kitarrist Paul Daniel on mänginud ansamblites Elletuse, Ajavares, Jaan Tätte & Udupasun, Lepaseree, projektis Koikson-Voorand-Sooäär-Daniel – kummardus Veljo Tormisele. Ta on lõpetanud Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia džässmuusika erialal ning olnud muusikuna aktiivne erinevates projektides, sh EDBB, Lauri Saatpalu Band, Raivo Tafenau Band jt. Ta on avaldanud ansambliga Elletuse kaks plaati, "Helletused" (2007) ja "Laul jookseb ehenna" (2010), ning ühe sooloplaadi "Kreeka tuli" (2014). Lisaks on ta seadnud muusika Lauri Saatpalu plaatidel "Isa tuli koju" (2014) ja "Isaga draakonil" (2015).

Ramuel Tafenau on noorema põlvkonna trummar. Ta on esinenud nii Eestis kui ka välismaal paljude erinevate muusikutega, sh Laura Põldvere, Kaire Vilgats, Raivo Tafenau, Siim Aimla, Lauri Saatpalu, Liisi Koikson, Birgit Sarrap, Taavi Peterson, Peedu Kass, Paul Daniel, Joel-Rasmus Remmel, Heikko Remmel, Mihkel Mälgand jt. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli keskkonnakorralduse eriala ja helidisaini kõrvaleriala. Hetkel õpib ta Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis rütmimuusika trummide eriala lõpukursusel Toomas Rulli käe all ning tegeleb aktiivselt omaloomingu kirjutamise ja salvestamisega. Õppides Otsakoolis on ta pälvinud mitmeid tunnustusi väga hea erialase edasijõudmise ja professionaalse tegevuse eest Eesti muusikas. Detsembris 2015 pälvis ta Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond välja antud Uno Naissoo nimelise stipendiumi.

Kuula Paul Danieli ja Ramuel Tafenau lugu "Tants ja tagaajamine": www.soundcloud.com/pauldanielband/paul-daniel-ramuel-tafenau-tants-ja-tagaajamine-live-proov