browser warning text

Juhan Lasmani fotonäitus „Helge mälestus“

Pühapäeval, 25. veebruaril 2018 kell 15.00 avatakse Narva linnuse torni viiendal korrusel Juhan Lasmani (23.03.1928-15.08.2007) fotonäitus.

Näitusel on esitatud erinevatest žanritest must-valged fotod, mille autor on Ida-Virumaa tuntud fotograaf Juhan Lasman.

„Minu elu, minu mure, minu rõõm, minu armastus... Fotograafia“. Sellise armuavalduse esitas meister mõni kuu enne lahkumist oma Musile. Käesoleva aasta 23. märtsil saaks fotograaf 90-aastaseks.
44 aastat oma elust pühendas Juhan Lasman fotograafiale, millega ta hakkas tegelema juhuslikult. Ostes kaamera omandas ta teadmisi pildistamisest, filmi ilmutamisest ja fotode trükkimisest. Ta leidis mõttekaaslasi, kellega koos moodustati Kohtla-Järve fotoklubi. Juhan Lasman oli klubi juht. Ta sai tuntud fotograafiks, kes osales mitmel näitusel Eestis ja välismaal. Tema kõige olulisem saavutus oli AFIAPi tiitel, s.t Rahvusvahelise Fotokunsti Föderatsiooni liige (FIAP — Fédération Internationale de l'Art Photographique).

Pühendes 25 aastat fotoklubile, asutas Juhan Lasman Ahtme ehitusmaterjalide tehase lastefotostuudio, hilisema lastefotostuudio „Silbet“. Stuudioruumi seadmestas ta ise oma elumaja keldrisse, kus 17 aasta jooksul omandasid paljud lapsed fotograafiaoskusi. Õpetaja armastas oma lapsi, oli uhke nende edusammude üle.

Näituse kuraator on Valeri Boltušin.

Lisainfo: tel +372 359 9230, info@narvamuusem.ee