browser warning text

Kagu Kabujalakõsõ 20 "TantsuDok: Kabukullesest konnaks"

Põlvamaa noorterühm Kagu Kabujalakõsõ tähistab 20. sünnipäeva. Kavas on sünnipäeva kontsertetendus "TantsuDok: Kabukullesest konnaks" ja sünnipäevasimman ansambliga Väikeste Lõõtspillide Ühing.

Põlvamaa rahvatantsurühm Kagu Kabujalakõsõ on jõudnud maagilise 20. juubelikontserdini. Kabukate sümbol ja maskott on KONN. Just konna eluringi kaudu toome teieni nii Kagu Kabujalakõsõ rühma kui ka ühe kabutantsija arengu: kullesest konnaks. Kontserdi käigus saab näha pasteldes konnahüpet – tantsu, kuulda kabukonnade krooksumist ning teada huvitavalt harivaid fakte kabukatest konnade võtmes!

2018. aasta septembris saab 20 aastat Kagu Kabujalakõsõ tegevuse algusest, mil Põlvamaa toonased kultuurivedurid Helje Põvvat, Heli Vija ja Maido Saar rühma kokku kutsusid.

Juubelikontsert "Kabukullesest konnani" toimub 11. augustil 2018 Pääsna külas, Maarjalille talus. Kuna Ruusa on juba aastaid olnud kabukate põhiline treeningpaik, siis sooviti ka kontsert teha seal lähedal. Lavale astuvad Kagu Kabujalakõsõ põhirühma koosseisud ning vilistlasrühm Kabuvilistlased. Kontserdi stsenaariumi kirjutavad kokku rühma tantsijad Erki Vellama ja Pätris Halapuu. Peo repertuaaris on valik tantse vanast repertuaarist, kuid valmivad ka mitmed uued tantsud, mida loovad rühmaga seotud tantsujuhid Maido Saar, Mari Rüütli, Heleri Huuse, Andre Laine, Tanel Vahi, Laura Mander ja Reelika Poroson. Kabukad on andekad ning üllatusi jätkub lavale veelgi.

Sünnipäeva lõpetab lustlik simman ansambliga Väikeste Lõõtspillide Ühing.

Kontsert-etendus kell 16.
Simman kell 19.

Kontserdi toimumist toetavad Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital ja Põlvamaa ekspertgrupp, Põlvamaa Omavalitsuste Liit ning Räpina Kultuurkapital. Aitäh!

Korraldaja: MTÜ Kabukad, tel 5663 9661

Vaata veel: