browser warning text

Kammerkoori Kolm Lindu kontsert "Creator Spiritus"

Laupäeval, 19. mail ja pühapäeval, 20. mail annab kammerkoor Kolm Lindu koos dirigent Jaan-Eik Tulve ja löökpillimängija Vambola Kriguliga nelipühade kontserdid "Creator Spiritus".

Kontserdi kava on loominguline dialoog inimhääle ja löökpillide vahel. Lauldakse muusikat esimese aastatuhande Euroopa südamest ning tänapäeva Eestist, mida ühendab siiski tugev vaimne ja muusikaline side. Kuna on nelipühad, siis keskendub ka repertuaar Püha Vaimu andidele, milleks on muu hulgas loomingulisus ja loovus üldse. Improvisatsioon on loomingulise tunnetuse üks eredamaid tahke. Vambola Kriguli improvisatsioonid löökpillidele on seega Creator Spirituse ehk Looja Vaimu otsesed puudutused.

KAVAS:
Arvo Pärt "Alleluia-Tropus"
Arvo Pärt "Da pacem Domine"
Arvo Pärt "Drei Hirtenkinder aus Fátima"
Arvo Pärt "Kleine Litanei"
Arvo Pärt "Morning Star"
gregooriuse laul
instrumentaalimprovisatsioonid

Olete väga oodatud!

Kammerkoor Kolm Lindu
Dirigent Jaan-Eik Tulve

---------------------
Kammerkoor Kolm Lindu kohtus esimest korda prooviruumis 2017. aasta septembris, kui kokku oli kogunenud toredasti kirju seltskond. Saaks ainult veel laulda! Enamik meist elab igapäevaselt Tartus, aga mõni sõidab kord kuus toimuvatesse proovidesse Harju-, Viljandi- või Võrumaalt. Meie kõige esimesed kontserdid "Kui ööbik, luik ja koolibri ..." toimusid selle aasta jaanuaris Tartu Ülikooli aulas ja Mustpeade majas ning nüüd ootabki ees meie teine ülesastumine! Esimesel hooajal teeme koostööd inspireerivate Benjamin Kirki, Jaan-Eik Tulve ja Valter Soosaluga.

JAAN-EIK TULVE on professionaalse ansambli Vox Clamantis kunstiline juht ja peadirigent. Alates 1996. aastast on Tulve Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia gregoriaani õppejõud, lisaks sellele õpetab ta gregooriuse laulu regulaarselt umbes tosinas Prantsusmaa kloostris ning kursustena ka mujal. Eesti Rahvusringhäälingu muusikatoimetajad valisid Jaan-Eik Tulve aasta
muusikuks 2017.

VAMBOLA KRIGUL on alates 2000. aastast ERSO löökpillimängijana ning on aktiivselt tegev ka solisti ja kammermuusikuna. Ta on kuulunud näiteks NYYD Ensemble'i koosseisu, hetkel tegutseb ta nüüdismuusikaansamblis U: ja ansamblis Heinavanker.

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Korporatsioon Ugala, Postimees, Tallinna Kultuuriamet, Tartu Hansa Kool

Lisainfo: kolmlindu@gmail.com
Facebook: Kammerkoor Kolm Lindu