browser warning text

Kanaarilinnud

Sajad tuhanded soomlased puutuvad iga päev kokku hallitusest ja niiskusest tingitud mikroobidega. Paljud haigestuvad, mõned tõsiselt.

Inimesi, kes kannatavad hallitusest põhjustatud haiguste käes, peetakse sageli närvilisteks tülitekitajateks või lihtsalt hulludeks. Aga kumb on hullumeelsem: kas need, kes haigestuvad, või maailm, mis seda põhjustab?

"Kanaarilinnud" on dokumentaalfilm inimestest, kes on jäänud haigeks kehva õhukvaliteedi tõttu siseruumides, mille on põhjustanud mürgised hallitusseened. Haiguse tõttu on nad pidanud loobuma oma tavapärasest igapäevaelust. Välismaailmast on saanud pidevat ohtu kujutav koht. Kodust on saanud vangla ja isolatsioonist turvaline pelgupaik.

Dokumentaalfilmis jälgitakse peategelaste elu ühe aasta jooksul. Näidatakse, kuidas haigus koos selle füüsiliste sümptomitega on vaid üks osa probleemist. Haigestumine on hävitanud peategelaste elu ja sotsiaalsed suhted. Hallitusega kokkupuutumise tõttu haigestunud inimesed on tänapäeval kui kanaarilinnud, keda minevikus kaevandustesse viidi. Kui lind hakkas haigeks jääma, teadsid inimesed, et õhk on saastunud, ning oli aeg lahkuda. Tänapäeval ei võta keegi neid märke aga tõsiselt.

Originaalpealkiri: "Kanarialinnut"
Valmimise aasta: 2015
Pikkus: 78 min
Režissöör: Jari Kokko
Originaalkeel: soome
Tootjamaa: Soome
Filmimispaik: Soome