browser warning text

Kaupo Vipiga globaalsest pohmelusest lokaalse ravitsuseni

17. märtsil 2018 toimub Tõrvas kultuuripubis Juudas Eesti Rooma Klubi liikme, lektori ja publitsist Kaupo Vipi loeng. Teemaks biofüüsikaline majanduskäsitlus ja nn naftatipu kontseptsioon.

Eesti Rooma Klubi liige, lektor ja kahe menukate raamatute "Globaalpohmelus" (2012) ja "Lokaalravitsus" (2017) autor Kaupo Vipp tuleb rääkima meie võimalustest ja väljavaadetest olukorras, kus esimest korda inimajaloos tuleb meil seista silmitsi kahaneva energiasisendiga. Kas globaalse kollapsi puhul, mis on päevauudiseid jälgides juba alanud, on meil üldse lootust targalt ja lokaalselt ravitsedes kõige hullemast pääseda?

Kaupo Vipp: "Tööstusühiskondade poolt odavaile energiasisendeile ja pidevale majanduskasvule rajatud hedonismipillerkaar on pöördumatult ümber ja globaalne heaolupohmelus haaramas kogu tsivilisatsiooni. Nüüd kannab Loodus inimliigi omatahtsi jätkusuutlikkuse rüppe tagasi, kuid küsitav on, kui paljud meist suudavad sellise tagasikandmise üle elada."

Vanusepiir 16+

Sissepääs tasuta.

MTÜ Tõrva kontserdi korraldatud jutuõhtut Kaupo Vipiga toetab Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupp, Pubi Juudas ja MTÜ Tähetipp.

Vaata veel: