browser warning text

Keiu Maasiku näitus "Kolm venda"

Tartu Kunstimuuseumi projektiruumis avatakse 5. oktoobril kell 17.00 Keiu Maasiku näitus "Kolm venda", kus eksponeeritakse videot kolmest vennast ja neid ühendavast relvahuvist.

Teos paigutub laiemasse tulirelvade omamise debatti maailmas, uurides lähemalt, miks inimesed soovivad endale relvi. Väljapanek kuulub Tartu Kunstimuuseumi näitusesarja "Noor Tartu".

Keiu Maasik on Tartust pärit foto- ja videokunstnik. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia fotograafia eriala bakalaureuseõppe ning praegu jätkab seal ka magistriõpinguid. Aastal 2018 täiendas ta end Erasmuse programmi kaudu Praha Kunsti-, Arhitektuuri ja Disainiakadeemias. Näitustel on Maasik osalenud alates 2012. aastast. Oma loomingus on ta käsitlenud selliseid teemasid nagu dokumenteerimise mõju mälule, identiteet ja inimestevahelised suhted, lähenedes neile tihti isiklike kogemuste ja mälestuste kaudu.

Tartu Kunstimuuseum korraldab teist aastat näitusesarja "Noor Tartu", mille eesmärk on eksponeerida ja populariseerida noorte Tartuga seotud kunstnike loomingut ning pakkuda noortele autoritele pinnast eneseteostuseks. Möödunud aastal esitles oma loomingut Sten Eltermaa näitusega "Brüsseli prelüüd".

Kuraator: Heiti Kulmar
Graafiline kujundaja: Tnxalatte disainikollektiiv
Näituse meeskond: Indrek Aavik, Richard Adang, Joanna Hoffmann, Margus Joonsalu, Hanna-Liis Kont, Maria Johanna Kull, Kristlyn Liier, Julia Polujanenkova, Silver Rannak, Anti Saar, Peeter Talvistu and Urmo Teekivi

Toetajad: Tartu linn, Eesti Kultuurkapital

Foto: Keiu Maasik. Kaader videost "Kolm venda". Kunstniku loal.

Vaata veel:

Näita kaardil Sulge kaart