browser warning text

KEVAD SÜDAMES / Oliver Kuusik, Virgo Veldi ja Ralf Taal

Erakordne võimalus on kuulda Eesti esitenorit, OLIVER KUUSIKUT, säravat saksofonisti VIRGO VELDIT ja neid saadab tunnustatud pianist RALF TAAL. Esitamisele tulevad lummavad teosed Chailleux’, Uusbergi, Milhaud’, Liszti ja Verdi heliloomingust.

OLIVER KUUSIK
on oma põlvkonna üks väljapaistvamaid ooperisoliste Eestis, kes alustas lauluõpingiud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias dots. Pille Lille juhendamisel ning on lõpetanud Guildhall School of Music and Drama magistrantuuri ja ooperistuudio Londonis (2006). Ta töötas aastatel 2008-2017 Rahvusooperis Estonia ja tegutseb käesoleval ajal vabakutselisena. Tähtsamatest rollidest kuuluvad tema repertuaari: Faust (Gounod “Faust”), Nemorino (Donizetti „Armujook“, Liverpool, UK), Don Ramiro (Rossini „Tuhkatriinu“), Sesto (Händel “Julius Caesar”), Fenton (Verdi „Falstaff“) jpt. Ta on osalenud Fleishmani ooperi „Rotchildi viiul“ plaadistamisel koos Liverpooli Kuningliku Sümfooniaorkestriga ning laulnud Enjolras’i osa Schönberg/Boublil’ muusikalis „Hüljatud“. O. Kuusik on hinnatud kammer- ja oratooriumisolistina osalenud üle kahekümne viie erineva suurvormi ettekannetel ning andnud kontserte nii Eestis kui mitmel pool välismaal. Aastal 2010 pälvis O. Kuusik Eesti Teatriliidu „Kristallkingakese“ aastapreemia, 2009 valiti ta „Jeune Amabassadeur Lyrique“ laureaadiks (Montreal, Canada), 2008 omistati talle Britteni ooperi „Kruvipööre“ eest Eesti Teatriliidu aastapreemia ning teda on tunnustatud PLMF preemiaga "Noor muusik 2005". Tema kohta on ilmunud kiitvaid arvustusi maailma nimekates väljaannetes nagu Opera Now, Opera Magazine, The Stage, The London Times jpt.

VIRGO VELDI
on Eesti üks säravamaid interpreete. Ta on lõpetanud Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakooli ja Tallinna Konservatooriumi. Magistrikraadi omandas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA) ja Helsingi Sibeliuse Akadeemias. Aastal 1990 saavutas V. Veldi III preemia Eesti puupuhkpillimängijate konkursil ning 1996 võitis ta I preemia ja publikupreemia Eesti noorte interpreetide konkursil “Con Brio“. V. Veldi on töötanud saksofoniõpetajana G. Otsa nim. muusikakoolis ja Sibeliuse Gümnaasiumis Helsingis. Aastast 2001 on ta EMTA saksofonieriala õppejõud (aastast 2012 dotsent) ning ta on juhendanud meistrikursuseid erinevates Euroopa riikides. V. Veldi on esinenud saksofonisolistina mitmete tuntud orkestritega ning osalenud Nyyd Ensemble’i projektides. Teda on kutsutud esinema erinevatele festivalidele. V. Veldi on teinud koostööd selliste dirigentidega nagu R. Joost, L. Sirp, M. Murdvee jt. ning andnud suurel hulgal kammerkontserte nii kodu kui välismaal. Tema ansamblipartneriteks on olnud R. Taal, M. Mikalai, P. Paemurru jpt. Aastatel 1999-2014 oli Virgo saksofonikvarteti Saxest liige ja kunstiline juht.

RALF TAAL
on oma põlvkonna üks tunnustatumaid pianiste. Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA). R. Taal on edukalt osa võtnud mitmetest konkurssidest pälvides muuhulgas 1993. aastal Edvard Griegi 150. sünniaastapäevale pühendatud noorte pianistide konkursil esikoha ning Schuberti nim. rahvusvahelisel pianistide konkursil 1995. aastal noorima finalisti eripreemia. R. Taal on olnud solistiks pea kõigi Eesti orkestrite ees tehes koostööd selliste väljapaistvate dirigentidega nagu Eri Klas, Paavo Järvi, Anu Tali jpt. Ta on andnud arvukalt soolokontserte ja on hinnatud ansamblipartner paljudele vokaal- ja instrumentaalsolistidele, muuhulgas Helen Lokuta, Oksana Sinkova, Pille Lill, Mati Palm jt. R. Taal töötab pedagoogina EMTA-s ja Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis ning aastal 2011 pälvis ta Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia. 2014. aastal ilmus temalt sooloalbum Chopini klaverimuusikaga "Magic of Sound" (Estonian Record Productions).

2003. aastal loodud MUUSIKUTE FOND PLMF on Eestis esimene ja siiani ainus mittetulunduslik ühing, mis toetab järjepidevalt Eesti muusikatalentide käekäiku.