browser warning text

Koera-aasta jääskulptuuri avamine

16. veebruari õhtuks on Tartu raekoja platsil koha sisse võtnud üks uhiuus koer – Kalle-Priit Pruudeni jääskulptuur.

Põhjuseks idamaade kalendri järgi eelmisel õhtul kell 23.06 alanud kollase maakoera aasta saabumine.

Jälle kord on aasta täiesti uus ning selle tähistamiseks kohtuvad kirjanduslinn Tartu raekoja platsil 16. veebruaril lisaks jääkoerale linnaluule – uus ja veel uuem –, luuletaja Contra, ja kes teab, kes kõik veel...
Olgu juba ka öeldud, et tartlaste ja Tartu kooliõpilaste poolt selleks õhtuks loodud luule ei püsi nendel tundidel ainult mõttes või paberil, vaid saab tänu videokunstniku tööle ka ühe raekoja platsi hoone seinu kaunistama.

Kirjanduslinnas näeme! Ava -ja tervitussõnad linnakirjanik Mika Keränenilt!

---
ÜLESKUTSE! ÜLESKUTSE!
Kas tunnete mõnd Tartu emakeeleõpetajat?!
Olete ehk ise haikuspetsialist?

---
Head emakeeleõpetajad!

15. veebruaril algab idamaade traditsioonilise kalendri järgi koera aasta. Looma-aasta vahetumist on Tartus tähistatud talvise taiese – jääskulptuuri – püstitamisega raekoja platsile. Teeme Eesti sünnipäeva-aastal teisiti, kutsudes peresid jääkuju mitte ainult imetlema, vaid ka ise looma ning oma loomingu üle uhke olema.

Teil on seekord hea võimalus ettevõtmise raames Unesco kirjanduslinna lastele uutmoodi ja elavalt luulet õpetada ning tõestada, et on olukordi, kus luulest ja laiemalt sõnaosavusest lõbu laialt ning ka sõna otseses mõttes nähtavat kasu tõuseb. Nimelt plaanime 16. veebruaril raekoja ees jääskulptuuri avades rüütada kõrvalmaja ehk SA TÜ Stomatoloogia kliiniku (Raekoja plats 6) selleks õhtuks omamoodi luulevideosse.

Luulevideo sisuks on LINNAHAIKU, mis sünnib avaliku ruumi kunstina, linnarahva loominguna. Eriti on oodatud kaasa lööma koolinoored! 16. veebruaril kell 19 ehk avamisüritusel seisab jääskulptuuri juures ekraanil väike haikujuhend, igaüks saab kirjutada oma haiku Tartu linnast ja vaadata, kuidas see seinale ilmub.

Et linlastel 16. veebruari õhtul vahvad näidised juba ees oleksid, kutsume teid üles esitama haikukirjutamise ülesande oma eri vanuses õpilastele! Haikude teemaks on „Minu Tartu“ või „Tartu vaim“.
Oleme väga tänulikud, kui saadate õnnestunumad hiljemalt 10. veebruaril e-posti aadressile Maris.Peebo@raad.tartu.ee.

Parimad haikud loeb reede, 16. veebruari õhtul ette õhtu juht Contra ning see ei ole kõik: kuna teemaks on linnahaiku, kogume parimad kokku, et neid saaks kasutada tulevikus Tartut tutvustavates trükistes, avalikel üritustel, veebis ja mujal. Autori märkimine on vabatahtlik – kui õpilane seda soovib, siis avaldatakse haiku tema nimega.

Sellelt lingilt leiate soovi korral abimaterjali, millel hakkab põhinema ka 16. veebruari õhtu haikujuhend. Materjali osaks omakorda on väike esitusjuhend.

http://tiigiseltsimaja.tartu.ee/sites/tiigiseltsimaja.tartu.ee/files/pictures/pdf/Linnahaiku_2018_haikujuhend.pdf

Näidakem tartlastena, et heade mõtete linna tunnuslausel on dünaamiline sisu. Lööge kaasa!

Kirjanduslinnast rohket vastukaja oodates
Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakond, Tartu Linnavalitsuse haridusosakond, MTÜ Valgusfestival, Tiigi seltsimaja

Vaata veel:

Galerii